کد خبر: 530632
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹

ساعت24- وزارت خزانه داری آمریکا روز سه‌شنبه یک کشتی روسی را که در ساخت خط لوله نورد استریم ۲ مشارکت دارد تحریم کرد.

بر اساس گزارش‌ها، وزارت خزانه‌داری آمریکا کشتی «Fortuna» را که در ساخت خط لوله نورد استریم ۲ فعال است تحریم کرد.


این تحریم در حالی اعمال می‌شود که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (سه‌شنبه) از فشار‌های غیرقانونی و شدید آمریکا علیه مسکو و دیگر شرکت‌کنندگان در پروژه انتقال گاز روسیه به دیگر کشور‌های اروپایی ابراز تاسف کرد.

پسکوف با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه اجرایی شدن نورد استریم ۲ و تهدید به تحریم شرکت‌های اروپایی همکار این پروژه گفت: «نورد استریم ۲ همچنان با فشار بی رحمانه و غیرقانونی ایالات متحده آمریکا مواجه است».

سخنگوی کرملین با محکوم‌کردن تحریم‌های آمریکا علیه نورد استریم۲ تصریح کرده بود: به‌رغم تلاش‌های واشنگتن، این پروژه به اتمام می‌رسد. روسیه و اروپا علاقه‌مند به اجرای این پروژه هستند که برای تضمین امنیت انرژی اروپا ضروری است.

روند انجام پروژه نورد استریم ۲ زمانی که آمریکا در دسامبر ۲۰۱۹ تحریم‌هایی علیه شرکت‌های دخیل در احداث این خط لوله اعمال کرد، به حالت تعلیق درآمده بود. واشنگتن شرکت‌هایی که خدمات به این پروژه ارائه می‌دهند یا برای تقویت یا نصب تجهیزات بر روی کشتی‌هایی که خط لوله نصب می‌کند، سرمایه گذاری می‌کنند را هدف قرار داد.

نورد استریم خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به طول ۱۲۲۲ کیلومتر است، که از روسیه آغاز شده و پس از عبور از بستر دریای بالتیک، در شهر گرایفسولد، آلمان پایان می‌یابد.

ظرفیت انتقال گاز طبیعی این خط لوله روزانه معادل ۱۵۰ میلیون متر مکعب می‌باشد. طول این خط لوله در آب‌های آلمان حدود ۳۰ کیلومتر است.
منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی