کد خبر: 531199
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

ساعت24-نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که نیمی از مردم ایالات متحده در اماکن عمومی از ماسک استفاده نمی کنند.

 اگرچه هنوز هم تاکید می شود که استفاده از ماسک روشی موثر در متوقف ساختن شیوع بیماری کووید-۱۹ است اما نیمی از مردم ایالات متحده در اماکن عمومی از ماسک استفاده نمی کنند.

محققان دریافتند هرچند حدود ۸۳ درصد از بزرگسالان آمریکایی ماسک را به عنوان شیوه ای موثر در حفاظت از خود در برابر بیماری کووید-۱۹ در نظر می گیرند اما عملکردشان در استفاده از ماسک به ویژه وقتی در جمع قرار می گیرند، متناقض و اغلب رفتاری پرخطر است.  

دو سوم از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کرده اند که در اوایل ماه دسامبر با افرادی خارج از خانه در تماس نزدیک بوده اند اما فقط حدود ۵۱ درصد در آن زمان ماسک به صورت داشته اند.

همچنین در این بررسی مشخص شد: سفیدپوستان کمتر از ماسک استفاده می کنند و ۴۶ درصد از آنان هنگام ارتباط با افراد در بیرون از خانه ماسک به صورت داشته اند. این رقم در میان سیاه پوستان ۶۷ درصد و در هیسپانیک ها ۶۳ درصد بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان آمریکایی تاکید کردند: این یافته ها نشان دهنده ضرورت افزایش تلاش ها برای انتقال اطلاعات در مورد اهمیت کلی استفاده از ماسک و محل و زمان آن است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی