ساعت24-بانک آمریکا هشدار داد: رشد شدید و بی‌رویه سهام وال‌استریت پس از سقوطی که به واسطه پاندمی کرونا به وجود آمده بود حبابی در قیمت‌ها ایجاد کرده است که ترکیدن آن نزدیک است.

 به نقل از راشاتودی، گروهی از تحلیل‌گران دومین بانک بزرگ ایالات‌متحده، بانک آمریکا، به رهبری مایکل هارنت، هشدار دادند: رشد شدید و بی‌رویه سهام وال‌استریت پس از سقوطی که به واسطه پاندمی کرونا به وجود آمده بود حبابی در قیمت‌ها ایجاد کرده است که ترکیدن آن نزدیک است.

این تحلیل‌گران در پیش‌بینی خود به اقدامات مالی فدرال‌رزرو و همچنین بسته‌های مالی بزرگی که برای کاهش تأثیرات مخرب بحران کرونا ارائه شد اشاره کرده‌اند. طبق تخمین این بانک، تراز مالی بانک مرکزی آمریکا (میزان اوراق قرضه نزد این بانک) امسال به رکورد بی‌سابقه ۴۲ درصد اقتصاد خواهد رسید، در حالی که کسری بودجه این کشور هم بالغ بر ۳۳ درصد تولید ناخالص داخلی آن خواهد بود.

با ریاست‌جمهوری بایدن و امید به بسته بزرگ مالی او شاخص‌های اصلی سهام آمریکا به رکوردهای تاریخی دست یافتند.

بازارهای سهام آمریکا پس از اینکه در ماه مارس تحت فشار سنگین بحران کرونا با سقوطی تاریخی روبرو شدند روند صعودی خود را آغاز کرده و از آن پس ۸۰ درصد جهش کرده‌اند. اما این رشد سهام تا ابد ادامه نخواهد داشت و بانک آمریکا تخمین زده است که در ۳ ماهه اول امسال بازارهای سهام آمریکا با سقوطی سنگین روبرو شوند.

بانک آمریکا اولین مؤسسه مالی و اعتباری نیست که در مورد خطر سقوط ارزش سهام هشدار داده است، هفته گذشته گلدمن ساکس هشدار داد که بازارها با ریسک رو به افزایش سقوط روبرو هستند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی