کد خبر: 535689
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۱

ساعت 24-میلان این فصل دو دوره متفاوت داشته است. آنها فصل را با ۱۵هفته بدون شکست آغاز کردند. درنهایت یوونتوس در هفته شانزدهم ترمز میلان را کشید و این تیم را شکست داد ولی این باخت تاثیری در روند روسونری نداشت و آنها با قدرت کارشان را ادامه دادند. این بهترین شروع تاریخ میلان بود. عملکرد آنها همراه با درخشش زلاتان همه را شگفت‌زده کرد. کارشناسان مدیران میلان را بابت تمدید قرارداد پیولی در انتهای فصل قبل تشویق کردند و از بهار روسونری خبر دادند. میلان هفته‌ها یکه‌تاز سری‌آ بود. اینتر همشهری میلان آنها را تعقیب می‌کرد ولی امتیاز از دست دادن‌های گاه و بیگاه تیم کونته و نمایش متزلزل یوونتوس هواداران میلان را از همیشه بیشتر به قهرمانی امیدوار کرده بود تا اینکه هفته نوزدهم سری آ از راه رسید.

میلان در آخرین بازی نیم‌فصل مقابل آتالانتا به میدان رفت. میلانی‌ها امیدوار بودند این فصل که فرم خیلی خوبی دارند، بتوانند سنگین‌ترین شکست ۲۱ سال اخیرشان که فصل قبل مقابل تیم شهر برگامو با دریافت ۵ گل رقم خورده بود را جبران کنند. با این حال آتالانتا باز هم با یک نمایش عالی میلان را با یک شکست پرگل 3- صفر بدرقه کرد. این دومین باخت روسونری در فصل جدید بود. میلان با آن نتیجه قهرمان نیم‌فصل لقب گرفت اما کم‌کم به نظر می‌رسید چیزی در میلان در حال تغییر است. 
چند روز بعد نوبت به دربی دلامادونیا در یک‌چهارم نهایی جام حذفی رسید. میلان بازنده مقابل آتالانتا مقابل اینتر متوقف شده در بازی برابر اودینزه به میدان رفت. در آن بازی عجیب که زلاتان با لوکاکو درگیر و در نهایت با کارت قرمز داور مواجه شد، اینتر در نهایت با گل دقیقه ۹۷ اریکسن بازی را 2 بر یک برد تا تیم بدون شکست فوتبال اروپا در عرض کمتر از یک هفته 2 شکست متوالی در کارنامه‌اش ثبت شده باشد. خیلی از هواداران میلان معتقد بودند جنجالی که ایبرا درست کرد به ضرر تیم‌شان تمام شد و آنها را بعد از دومین شکست متوالی در شرایط بحرانی قرار داد. 
به خاطر زلاتان یا هر چیز دیگری میلان در سراشیبی قرار گرفت. آنها 2 بازی لیگ را بردند ولی مقابل تیم تازه صعود کرده اسپزیا در زمین حریف درکمال تعجب با حساب 2- صفر بازنده شدند. همان موقع بود که اینتر با برد مقابل فیورنتینا بالاخره بعد از ۲۲ هفته جای میلان را در صدر جدول گرفت آن هم در شرایطی که در هفته بعدش یک دربی دلامادونینای دیگر در انتظار همشهریان میلانی بود. 
یکشنبه عصر به وقت تهران ۲۲۹‌اُمین دربی دلامادونیا بین اینتر و میلان صدرنشینان سری آ برگزار شد. اینتر قبل از بازی با ۵۰ امتیاز صدرنشین بود و میلان با ۴۹ امتیاز دوم. اینکه میلان و اینتر بعد از سال‌ها در قامت 2 مدعی قهرمانی سری آ و به عنوان تیم‌های صدرنشین به مصاف هم می‌رفتند بر حساسیت بازی‌ها افزوده بود. خیلی‌ها منتظر فصل دوم تقابل لوکاکو و ایبراهیمویچ بودند. هواداران میلان امید داشتند که ایبرا انتقام بازی جام حذفی را بگیرد و اینتری‌ها منتظر درخشش لوکاکو بودند. 
اینتر خیلی زود به گل رسید. روی سانتر لوکاکو، مارتینز دروازه دوناروما را گشود. نیمه اول یک- صفر تمام شد. درآغاز نیمه دوم میلان به‌ شدت تهاجمی بازی را آغاز و 3 موقعیت عالی روی دروازه حریف ایجاد کرد که سمیر هندانوویچ با 3 سوپرواکنش اجازه گلزنی به زلاتان و تونالی را نداد. همین سیوها زهر حملات میلان را گرفت و بازی به تعادل کشیده شد تا اینکه اینتر به فاصله چند دقیقه روی 2 حرکت سریع و ضربات مارتینز و لوکاکو به 2 گل دیگر دست یافت و نسخه حریف را پیچید. زلاتان به عنوان بازنده دوئل مقابل غول بلژیکی تعویض شد درحالی که احتمالا تا مدت‌ها فریادهای معنادار لوکاکو بعد از زدن گل سوم یادش خواهد ماند. لوکاکو بعد از گل خطاب به زلاتان فریاد می‌زد:«منم، این منم، به تو گفته بودم لعنتی عوضی!»  اینتر در نهایت با برد 3- صفر ثابت کرد آسمان شهر فعلا آبی ‌و مشکی است و پادشاهش هم روملو لوکاکو. یکی از کسانی که به نوعی میلان را در سراشیبی سقوط قرار داده است. 
این چهارمین باخت میلان در عرض کمتر از یک ماه بود که برای این تیم رقم خورد و باعث شد هواداران تیم احساس ‌کنند دوباره زمستان تیم‌شان از راه رسیده. هر چند آنها هنوز دوم جدول هستند. وضعیت میلان در این روزها بسیار شکننده است. آنها اگر به همین روند ادامه دهند ممکن است رتبه دوم جدول را هم از دست بدهند.  میلان وقتی در ابتدای فصل کارش را شروع کرد به دنبال کسب سهمیه بود و بعد با عملکرد عالی خودش را به عنوان یک مدعی معرفی کرد. حالا هواداران این تیم دوباره به گرفتن سهمیه راضی شده‌اند. سهمیه‌ای که می‌تواند میلان را دوباره به روزهای خوب برگرداند. حال باید دید وضعیت پیولی و شاگردانش در روزهایی که در سراشیبی قرار گرفتند چگونه خواهد بود. سوال اصلی پیش روی روسونری این است: زمستان دارد می‌آید یا بهار ادامه پیدا می‌کند؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

همه لیگ‌ها

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی