کد خبر: 535728
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

ساعت24-سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده از حملات راکتی اخیر در عراق "خشمگین" است اما در واکنش "با محاسبه" عمل خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما از حملات اخیر خشمگین شده‌ایم.

او افزود: «همانطور که قبلا گفته بودم، زمانی که بحث پاسخ ما در میان باشد، ما به نحوی حساب‌شده، در چارچوب زمانی خودمان و با استفاده از ترکیبی از ابزارها در زمان و مکان انتخابی خودمان پاسخ خواهیم داد.»

این سخنگو با طرح ادعاهایی ادامه داد: «آنچه انجام نخواهیم داد، اقدام با شدت و خشونت و تشدید وضعیتی است که به نفع ایران باشد و به تلاش‌های آنها برای بی‌ثبات کردن بیشتر عراق دامن بزند.»

اظهارات ند پرایس به دنبال گزارش روز دوشنبه مقام‌های عراقی مبنی بر اصابت دستکم دو راکت به منطقه سبز بغداد که ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی را در خود جای داده است، مطرح شد. مقام‌های امنیتی عراقی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که هدف سفارت آمریکا بوده است.

روز دوشنبه پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا از نسبت دادن این حملات به یک گروه خاص امتناع کرده و گفتند تحقیقاتی به رهبری عراقی‌ها در جریان است. اما ند پرایس گفت در جریان حمله راکتی به اربیل در اقلیم کردستان عراق راکت‌هایی مورد استفاده قرار گرفت که به ادعای او "ساخت ایران و تامین‌شده از طرف ایران" بوده‌اند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی