کد خبر: 535779
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

ساعت 24-مدیر ارشد پزشکی در مجارستان اعلام کرد، فردا واکسیناسیون با واکسن چینی سینوفارم برای کنترل همه‌گیری کرونا آغاز می‌شود.

 به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، «سسیلیا مولر»، مدیر ارشد پزشکی در مجارستان اعلام کرد، فردا (چهارشنبه) واکسیناسیون با واکسن چینی سینوفارم برای کنترل همه‌گیری کرونا آغاز می‌شود. 

تأخیر اتحادیه اروپا در تأیید واکسن‌های مختلفی که برای کنترل همه‌گیری توسعه داده شده و روند طولانی ارزیابی این اتحادیه و درنهایت موافقت انستیتوی ملی داروسازی و تغذیه مجارستان برای تزریق واکسن سینوفارم باعث شد، این کشور به عنوان نخستین عضو اتحادیه اروپا یک واکسن چینی علیه ویروس کرونا را به تایید برساند و واکسیناسیون بوسیله آن را آغاز کند.

براساس اطلاعات منتشر شده قرار است، مجارستان طی ۴ ماه آینده  ۵ میلیون دوز واکسن سینوفارم دریافت کند که این میزان ممکن است طی گذشت زمان بیشتر و به بیش از ۶ میلیون برسد.

تحویل واکسن چینی سینوفارم به  پزشکان از روز گذشته آغاز شده و تا پایان امروز ادامه دارد؛ درنهایت برنامه واکسیناسیون این کشور فردا عملیاتی می‌شود. 

دولت مجارستان با ایجاد سامانه ثبت نام ملی و پس از ثبت مشخصات افراد متقاضی دریافت واکسن کرونا، براساس سیستم نوبت‌دهی، طرح ملی واکسیناسیون را اجرایی می‌کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی

موضوعات داغ سیاسی