کد خبر: 536068
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
خبر

ساعت24-نظام سیاسی ایران در کلیت خود در سخت ترین مجادله سیاسی با ایالات متحده آمریکا و متحدان این کشور که روی هم مجموعه غرب به حساب می آیند قرار دارد. در درون سرزمین دوجناح سیاسی و طیف های درونی آنها نیز بایکدیگر منازعه ای گویا پایان ناپذیر را تجربه می کنند. این وضعیت دوم یعنی نبرد بی پایان بر سر کسب قدرت در دسته های گوناگون ، یکی از دلایل نرسیدن ایران وغرب در مسیرحل نهایی خصومت طولانی ایران و آمریکا شده است.

این روزها می خوانیم و می شنویم مجلس یازدهم قانونگذاری و دولت ونیز هر جبهه سیاسی داخلی در تعیین اولویت های خود گام بر می دارد و از دریچه منافع امروز و  ‌فردای خود به حل مقوله بسیار حیاتی تحریم نگاه می کند. از سوی دیگ می شنویم که رییس دولت جدید آمریکا شتابی  برای برداشتن تحریم ندارد و دست کم تا سه ماه آینده از نظر برنداشتن تحریم با مشکل ویژه ای مواجه نیست تا مهلت ایران تمام شود. در این فرایندها و روندها تنها چیزی که باید در کانون توجه باشد و متاسفانه نیست
منافع و وضعیت معیشت شهروندان ایرانی است که هرروز بدتر از روز پیش می شود. گروه‌های کم در آمد شامل کارگران ، اصناف خرده پا و کارمندان عادی و از آنها مهم‌تر، بیکاران جامعه با توجه به تورم شتابان و نات‌انی دولت و بنگاهها برای افزایش در آمد به اندازه تورم بازهم موقعیت معیشتی   بدتری پیدا می کنند.
احزاب و گروه‌های سیاسی و دولت و مجلس باید برای باز کردن گره بزرگ اقتصاد ایران که ایرانیان را به روزهای سخت کشانده است انعطاف نشان دهند و یادشان باشد آنها برای حل معضلات مردم قدرت را در دست دارند ونه چیز دیگر.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی