ساعت 24-وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای ارمنی خود، درخصوص حل‌وفصل اختلافات داخلی ارمنستان به صورت مسالمت‌آمیز ابراز امیدواری کرد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در تماس تلفنی با همتای ارمنی خود، تحولات اخیر ایروان را به بحث گذاشت.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف در تماس تلفنی با «آرا آیوازیان» وزیر امور خارجه ارمنستان درخصوص حل‌وفصل مسالمت‌آمیز اختلافات داخلی این کشور ابراز امیدواری کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای در این زمینه نوشت: «طرف روسی تأکید کرد که ما اوضاع موجود را مسئله داخلی ارمنستان می‌دانیم و امیدواریم که به‌طور مسالمت‌آمیز حل‌وفصل شود».

در این بیانیه آمده است آیوازیان در این تماس تلفنی، لاوروف را از آخرین تحولات ارمنستان مطلع کرد.

امروز (پنجشنبه) «اونیک گاسپاریان» رئیس ستادکل ارتش ارمنستان به برکناری معاونش اعتراض و به همراه معاونان خود در بیانیه‌ای استعفای نخست‌وزیر و کابینه دولت را خواستار شد.

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در واکنش به این بیانیه، آن را اقدامی برای کودتا توصیف کرد و از هوادارانش خواست تجمع برگزار کنند.

پاشینیان با حضور در جمع هوادارانش گفت، قصد ندارد ارمنستان را ترک کند و اوضاع کشور قابل مدیریت است.

با این حال مخالفان دولت ارمنستان ضمن حمایت از بیانیه ستادکل ارتش این کشور، آن را آخرین فرصت برای استعفای پاشینیان دانستند.

اندکی پس از حضور هواداران پاشینیان در خیابان‌های ایروان، حامیان حزب مخالف دولت نیز به وارد خیابان‌های این شهر شدند که به درگیری میان دو گروه منجر شد.

علاوه بر لاوروف، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه نیز اعلام کرد مسکو با نگرانی در حال پایش اوضاع ارمنستان است.

از سوی دیگر «مولود چاوش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه، «تلاش برای کودتا» در ارمنستان را محکوم کرد.

انتهای پیام

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی