کد خبر: 536655
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

ساعت24-سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، این کشور حملات اخیر حوثی‌ها به عربستان را محکوم می‌کند و خواستار مذاکرات صلح است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: آمریکا شدیدا حملات حوثی‌ها به مراکز جمعیتی در عربستان در روز شنبه ۲۷ فوریه را محکوم می‌کند. این حملات نه فقط غیرنظامیان بی‌گناه را تهدید می‌کنند بلکه همچنین دورنماها برای صلح و ثبات در یمن را تهدید می‌کنند. ما از حوثی‌ها می‌خواهیم به این حملات فاحش پایان داده و با مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل و تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا با هدف ایجاد صلح، موفقیت و امنیت برای مردم یمن تعامل سازنده کنند.

روز شنبه سیستمهای دفاع هوایی عربستان اقدام به رهگیری چند حمله انجام شده از سوی حوثی‌ها کردند. طبق اعلام شبکه العربیه، تلاش برای حمله پهپادی کمتر از ۲۴ ساعت بعد از آن که ائتلاف عربی سه حمله حوثی‌ها در روز جمعه به عربستان را دفع کرد، صورت گرفت. حوثی‌ها همچنین روز شنبه یک موشک بالستیک به سمت ریاض پایتخت عربستان شلیک کردند.

یمن برای حدود شش سال است که درگیر جنگ است و ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان دست به اجرای کمپین هوایی علیه حوثی‌های یمن و غیرنظامیان از سال ۲۰۱۵ زده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی