کد خبر: 537179
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

ساعت 24- مدیرکل هواشناسی استان تهران از احتمال بارش برف و کولاک برای روز جمعه در ارتفاعات استان خبر داد و گفت: احتمال وقوع تندباد شدید در نیمه جنوبی استان تهران نیز وجود دارد.

مجتبی جلالی در خصوص وضعیت جوی و آب و هوایی استان تهران اظهار داشت: پایان هفته با نفوذ سامانه بارشی آسمانی ابری همراه با بارش باران و وزش باد نسبتاً شدید به ویژه در نیمه جنوبی استان تهران پیش بینی شده است.

جلالی از احتمال برف و کولاک در ارتفاعات استان تهران خبر داد و گفت: این وضعیت با کاهش دما در نوار شمالی همراه خواهد بود.

وی در ادامه در خصوص نحوه فعالیت و تحلیل سیستم بارش زایِ جمعه ۱۵ اسفندماه نیز بیان داشت: برای روز جمعه موج بارش زایی که هم اکنون بر روی دریای مدیترانه مستقر شده به استان تهران نفوذ می‌کند و به واسطه قطع ارتباط ورتکس قطبی عرض‌های بالاتر با کم ارتفاع مذکور، جمعه کاهش دمای قابل توجهی نداریم و کاهش دمایی بین ۳ تا ۶ درجه قطعی است و موقعیت جبهه‌های هوا به گونه‌ای است که بارش‌ها عمدتاً رگباری و کوتاه مدت ظاهر می‌شوند و انتظار بارش مداوم نداریم.

مدیر کل هواشناسی استان تهران عنوان داشت: برای فردا جمعه ۱۵ اسفندماه ریزش تگرگ در مناطق مستعد و رخداد رعد و برق در برخی مناطق استان دور از ذهن نیست و سیستم بر روی ارتفاعات شمالی استان عملکرد بهتری خواهد داشت و کمترین سهم بارشی مربوط به جنوب و جنوب شرق استان خواهد بود همچنین احتمال وقوع تندباد شدید و بسیار شدید در نیمه جنوبی استان نیز وجود دارد.

جلالی در خصوص وضعیت هوای تهران، برای امروز پنجشنبه ۱۴ اسفند نیز بیان داشت: آسمان تهران برای امروز صاف و در بعضی ساعات با وزش باد و شب با افزایش ابر همراه خواهد بود و حداکثر دما ۱۸ درجه سانتی گراد و حداقل دما ۹ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی