کد خبر: 537505
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

ساعت 24- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به احتمال حضور عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: افرادی که قصد حضور در انتخابات داشته باشند، نمی‌توانند عضو نهاد اجماع‌ساز شوند.

جواد امام درباره اخباری مبنی بر دلخوری محمدرضا عارف از اصلاح‌طلبان و نهاد اجماع‌ساز و احتمال حضور مستقل در انتخابات، اظهار کرد: من چنین برداشتی از اظهارات اخیر عارف ندارم. باید این نکته را در نظر گرفت اصلاح‌طلبانی که قصد کاندیداتوری داشته باشند، بدون پشتوانه و نظر نهاد اجماع‌ساز کار سختی پیش‌رو دارند. آنها یا باید مستقل در انتخابات شرکت کنند یا پشتیبانی جریان‌های دیگر را با خود داشته باشند. وی ادامه داد: کاندیدایی نمی‌تواند اعلام کند که من اصلاح‌طلب هستم‌ اما با جبهه اصلاح‌طلبان و سی‌ویک حزب اصلاح‌طلب خداحافظی کرده و با آنها کاری ندارم. عارف نیز چنین حرفی نزده است. او سه دوره ریاست شورای عالی را داشته است و بعید می‌دانم چنین دیدگاهی داشته باشد. امام خاطرنشان کرد: عارف اگر بنای حضور در انتخابات داشته باشد، نمی‌تواند ریاست نهاد اجماع‌ساز را عهده‌دار شود، زیرا در آیین‌نامه نهاد اجماع‌ساز تصریح شده است کسانی که بخواهند کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی، شورای شهر، خبرگان و ریاست‌جمهوری شوند، باید از شورا خارج شوند. در مجموع من برداشت دلخوری عارف از نهاد اجماع‌ساز را ندارم. وی گفت: آیین‌نامه و اساسنامه نهاد اجماع‌ساز نهایی شده و انتخاب نهایی هیئت‌رئیسه و کمیته‌ها هم انجام شده است و بعد از نهایی‌شدن هیئت‌رئیسه کمیته‌ها، در روزهای پیش‌رو به بحث انتخابات ورود می‌کنیم.
امام همچنین با بیان اینکه قطعا خاتمی بحث حمایت از اصلاح‌طلبان را در دستور کار خود دارد، گفت: او هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری اتخاذ نکرده است. بحث تعیین کاندیداهای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ با جبهه اصلاحات است و فکر نمی‌کنم خاتمی در این راستا فعلا ورود کند. وی درباره برخی اختلاف‌نظرها بین جریانات اصلاح‌طلب و حزب کارگزاران تأکید کرد: ما هیچ اختلافی با کارگزاران نداریم و فکر می‌کنیم هنوز هیچ اختلافی ایجاد نشده و امیدواریم که اختلافی هم در آینده به وجود نیاید.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی

موضوعات داغ سیاسی