کد خبر: 542353
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹

ساعت24- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما در این وزارتخانه در تلاشیم تا با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها تولید مسکن را تسریع و تسهیل کنیم، گفت: استطاعت صاحب خانه شدن را برای مردم فراهم می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما در این وزارتخانه در تلاشیم تا با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها تولید مسکن را تسریع و تسهیل کنیم، گفت: استطاعت صاحب خانه شدن را برای مردم فراهم می‌کنیم.

محمد اسلامی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه یک‌هزار واحدی مسکونی ـ تجاری یاس سفید واوان در جمع خبرنگاران به تشریح اهمیت احداث این پروژه در ایجاد اشتغال و صاحبخانه شدن مردم پرداخت و اظهار کرد: امروز شاهد یک اقدام تازه در زمینه مسکن و آن‌هم در آخرین روز ماه شعبان معظم هستیم که این موضوع نشانگر اراده مصمم مجموعه حوزه مسکن و شهرسازی در کشور بوده است.

وی ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساخت مسکن و همچنین با آرزوی ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در کشور که باعث مشکلات عدیده در همه حوزه‌ها از جمله تولید مسکن شده است، عنوان کرد: ما در وزارت راه و شهرسازی در تلاشیم تا با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها، تولید مسکن را تسریع و تسهیل کنیم و تولید و عرضه مسکن را به‌ویژه برای جامعه هدف با توجه به نرخی که مسکن دارد، استطاعت صاحب خانه شدن را فراهم کنیم و شرایطی را در نظر بگیریم تا امید به خانه‌دار شدن، زمان کوتاه‌تری را به خود اختصاص دهد.

اسلامی تأکید کرد: امروز موضوعی که برای ما در کشور مهم است، این است که تولید مسکن باید به یک جریان تبدیل شود تا افرادی که ظرفیت ساخت را دارند، شرایطی برایشان فراهم شود تا همه ظرفیت‌ها و منابع خودشان را در ساخت مسکن به کار گیرند و ما هم تسهیلات مقررات و مانع زدایی را که لازمه کار است فراهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از بدو ورود به وزارتخانه، با اصلاح سیاست‌ها و تغییر رویکردهایی که انجام شد، تلاش کردیم تا جریان صدور مجوزها به سمت‌وسوی روان‌سازی و تسهیل هدایت شود و نتایج آن امروز در کشور مشهود است.

وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در فرایند اخذ مجوزها برای شروع کار می‌توان به همین پروژه اشاره کرد. در این پروژه (یک‌هزار واحدی) طی 12 روز مصوبه آن در کمیسیون ماده پنج انجام شد و این‌ها نشانگر روشنی هستند مبنی بر اینکه سیاست‌ها کارکرد واقعی دارند و آن را در عمل مشاهده می‌نماییم.

اسلامی اظهار کرد: هدف واقعی امروز ما در کشور، آرام شدن و آرام کردن فضای پرالتهابی است که در بازارهاست که متأسفانه فوق‌العاده لجام‌گسیخته هستند و ابعاد زندگی مردم و پروژه‌ها را تحت تأثیر قرار داده‌اند. امیدواریم که هر چه زودتر کشور از این بحران‌ها عبور کند تا بتوان شرایط را عادی‌تر دنبال کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به دو پروژه دیگر مربوط به طرح اقدام ملی مسکن؛ یکی در اسلام‌شهر 800 واحد مسکونی و دیگری در شهریار 500 واحد مسکونی که مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی آن انجام شد، عنوان کرد: این پروژه (اسلامشهر) به دلیل برداشتی که پیمانکار داشت متوقف شده بود که به امید خدا با حضور ما، امروز این پروژه نیز فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

وی با انتقاد از زمان‌بندی 5 ساله ارائه شده به‌منظور ساخت پروژه یک‌هزار واحدی مسکن از سوی شرکت ایجاد محیط، تصریح کرد: آقای مهندس تابش دستور بدهند تا متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن هم که از دهک‌های متفاوتی هستند، در همین پروژه حضور پیدا کنند و منابع مردم نیز در آن استفاده شود تا با تزریق آن، راندمان بالاتر برود و بشود کمتر از 2 سال این مکان، به یک شهرک مسکونی خوب و با کیفیت تبدیل شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی