ساعت 24-مسعود پزشکیان ۴ سال به عنوان وزیر بهداشت و سلامت در دولت اصلاحات مشغول به کار بود. پس از آن اما از کارهای دولتی کناره‌گیری کرد و در نقش نماینده ملت در انتخابات مجلس هشتم وارد «بهارستان» شد و از آن زمان تاکنون همواره نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی بوده است.

او اما حالا تصمیم گرفته که به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ وارد کارزاری دیگر شود. این چهره سیاسی گفته که برای این تصمیم با هیچ‌کس مشورت نکرده، نه اصولگرایان و نه البته سید محمد  خاتمی. 
پزشکیان اگرچه اخیرا در واکنش به این پرسش خبرگزاری تسنیم که «اگر فردا یک نفر گفت «تکرار می‌کنم» و همه به نفع عارف کنار بروند؛ شما چه کار می‌کنید؟»، با قاطعیت پاسخ منفی داده اما روز گذشته و در گفت‌وگویی دیگر با ایلنا، تاکید کرده که «اگر لازم باشد ممکن است کنار برویم اما اینکه آنها اکنون چه می‌گویند، نمی‌دانم.» او البته علی‌رغم اصرار خبرنگار ایلنا، درنهایت حاضر نشده به صراحت خود را صرفا اصلاح‌طلب معرفی کند و با بیان اینکه «مستقل از آن روند (اصلاحات) ورود کرده‌ام»، با هزار اما و اگر گفته که «در آخر ممکن است مصوباتی باشد و هماهنگی‌هایی انجام شود، نظرسنجی انجام شود و ببینیم که آن ‌کسی که فکرش به ما نزدیک‌تر است و مقبولیتش در جامعه بیشتر است، برای اینکه آن مقبولیت حفظ شود، آنجا آدم تصمیم بگیرد که بماند یا نماند، تازه اگر از این مراحل عبور کند.»
نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم تاکید دارد که تلاشش این است که بتواند با حضور خود، شور و شوق را در جامعه زیاد کند. با همین استراتژی هم در واکنش به پرسشی درباره احتمال تاییدصلاحیتش از جانب شورای نگهبان، می‌گوید: «تایید کردند، ادامه می‌دهیم، تایید هم نکردند؛ خدا را شکر می‌کنیم و دنبال کار خودمان می‌رویم. این‌گونه نیست که کشته و مرده
 قدرت باشیم.» مسعود پزشکیان اما فارغ از مباحث جناحی، سیاستمداری است که بسیاری او را به درس‌های اخلاق و نهج‌البلاغه‌ می‌شناسند و البته با آن نطقش در مجلس هشتم و انتقادهای بی‌پرده و صریحش از بی‌اخلاقی‌ها و تهمت‌هایی که در فضای پس از انتخابات ۸۸ علیه این و آن مطرح شد. نماینده‌ای که در آن فضا با اشاره به نامه امیرالمومنین به مالک اشتر، از حقوق ملت گفت و نسبت به نحوه رفتار با معترضان و منتقدان تذکر داد و تاکید کرد که با مردم باید مثل خود مردم برخورد کرد. او اکنون نیز و در آستانه ورود به عرصه انتخابات ۱۴۰۰، مقصر در اعتراضات آبان ۹۸ را «مدیریت کشور» می‌داند. 
پزشکیان که در بحبوحه اعتراضات بنزینی آبان ‌ماه 98، نایب‌رییس نخست مجلس دهم بود، در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری آن حوادث تلخ گفته است: «اگر هم پیگیری می‌کردیم، جواب نمی‌دادند، چون قوه قضاییه برای خودش یک تصمیم می‌گیرد؛ نیروی امنیتی برای خودش یک تصمیم می‌گیرد، بچه‌هایی که در سپاه هستند اصلا جوابگوی مجلس نیستند که مجلس بخواهند پیگیری کند و جواب بگیرد. اینها اشکالات عمده‌ای است که ما داریم. جاهایی وجود دارد و تصمیم‌هایی می‌گیرند که به مجلس پاسخگو نیستند.» او که حالا عضوی است از مجلس یازدهم، معتقد است که «باید توجه داشت در آبان ‌ماه ۹۸ عده‌ای می‌خواستند ساقط کنند، در اخبار می‌گفتند که شما بیایید و به‌هم بریزید. یک عده آدم بی‌گناه نیز دانسته یا نادانسته قاطی شدند؛ اینکه چه کسی آنها را هدایت و تبلیغ می‌کند، جای بحث و تامل دارد. اینکه ما باید خیلی بهتر عمل می‌کردیم که این اتفاق نیفتد، بحثی دیگر؛ اگر جوابگو می‌بودیم این وضعیت را در کشور نداشتیم!»

منبع: روزنامه اعتماد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی

موضوعات داغ سیاسی