کد خبر: 551762
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷

ساعت24-در پی تیراندازی در شهر «فیلادلفیا» آمریکا، دو مرد جوان کشته شدند و یک کودک سه ساله سه بار از ناحیه پا هدف اصابت گلوله قرار گرفت.

 تیراندازی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا در آمریکا دو کشته و یک زخمی برجای گذاشت.

به گزارش «هیل» به نقل از خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، دو مرد که هر دوی آن‌ها ۲۳ ساله بودند چند بار در این حادثه هدف اصابت گلوله قرار گرفتند که منجر به فوت آن‌ها شد و یک کودک سه ساله هم سه بار از ناحیه پا هدف قرار گرفته شد که وضعیت پایداری دارد.

«دانیل اوتلاو» کمیسر پلیس فیلادلفیا اعلام کرد هیچ بازداشتی در این ارتباط انجام نشده و انگیزه این حمله مشخص نشده است. وی افزود: دوباره سوگوار خشونت مسلحانه دیگری هستیم.

علی‌رغم آن که آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود که بسیاری از آن‌ها مرگبار است، لابی سلاح در ایالات متحده به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان، ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد، در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود پنج درصد جمعیت دنیا را دارد، نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند در این کشور حضور دارند.

درباره دلایل این موضوع تاکنون تحلیل‌های مختلفی ارائه شده اما آزادی حمل سلاح توسط شهروندان اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این مشکل دانسته می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا اخیراً ضمن رونمایی از شش دستور اجرایی برای کاهش خشونت‌های مسلحانه، این حوادث را به بیماری مسری تشبیه و آن را مایه شرم‌ساری این کشور در سطح جهانی توصیف کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی