کد خبر 562378
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۴

ساعت 24 - در افغانستان پس از به قدرت رسیدن طالبان بیش از 150 رسانه فعالیت خود را متوقف کردند.به گزارش طلوع نیوز، سازمان های حامی رسانه های آزاد اعلام کردند که بیش از 150 رسانه در کمتر از یک ماه فعالیت خود را در 20 استان افغانستان متوقف کردند.

این رسانه ها که شامل ایستگاه های رادیویی، رسانه های مکتوب و کانال های تلویزیونی بودند دچار تعطیلی شدند. دلایل خاتمه فعالیت رسانه ها هم محدودیت علیه آنها و هم مشکلات اقتصادی بود. به گفته نمایندگان این سازمان اگر این مشکلات برطرف نشوند، تعداد رسانه هایی که کار خود را متوقف می کنند افزایش می یابد.

حجت الله مجددی، معاون رئیس فدراسیون روزنامه نگاران افغانستان گفت: "اگر سازمان های حامی رسانه ها به رسانه ها توجه نکنند، به زودی شاهد تعطیلی رسانه های باقی مانده در کشور خواهیم بود".از جمله رسانه هایی که کار خود را متوقف کردند، کانال تلویزیونی ایناکاس بود که در سه ولایت افغانستان پخش می شد. یکی از نمایندگان این کانال تلویزیونی که خواست نامش فاش نشود، گفت که پس از آنکه تعدادی از شرکت ها هزینه تبلیغات در این شبکه را متوقف کردند، پخش آن به دلیل مشکلات مالی متوقف شد.

کد خبر 562378

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.