کد خبر 562397
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۵

ساعت24-رئیس پلیس کنگره آمریکا با هشدار به کسانی که در فکر آشوب دوباره مقابل کنگره هستند، گفت حصارهای امنیتی اطراف کنگره زودتر از تاریخ هجدهم سپتامبر بازمی‌گردند.

با افزایش نگرانی‌ها از احتمال تکرار حمله حامیان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا به ساختمان کنگره این کشور، حصارهای امنیتی اطراف محوطه این مجموعه زودتر از موعد دوباره رخ‌نمایی خواهند کرد.

«تام مانگر» رئیس نیروی پلیس کنگره آمریکا بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که حصارهای امنیتی موقت اطراف ساختمان کنگره را زودتر از زمانی که طرفداران ترامپ قرار است مقابل این مجموعه تظاهرات کنند، برپا می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، مانگر در این‌باره توضیح داد: «ما اینجا هستیم تا از حق همگان ذیل متمم اول [قانون اساسی] مبنی بر تظاهرات مسالمت‌آمیز، حفاظت کنیم. به هرکسی که درباره ایجاد دردسر فکر می‌کند، هشدار می‌دهم که در خانه بماند. ما قانون را اجرا می‌کنیم و خشونت را برنمی‌تابیم».

پیش از این، سه منبع آگاه گفته بودند گروه‌های افراطی راست‌گرا قصد دارند در تاریخ ۱۸ سپتامبر مقابل کنگره آمریکا و در حمایت از حدود ۶۰۰ نفری که قرار است به جرم حمله به کنگره در تاریخ ششم ژانویه محاکمه شوند، تظاهرات کنند.

ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا استیضاح دوم او در کنگره را رقم زد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد.

انتهای پیام/

کد خبر 562397

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.