کد خبر 562482
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰

ساعت24-مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: در نیمه نخست امسال، نیروگاه‌های برق آبی کشور ۷.۳ گیگاوات ساعت برق تولید کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۷ بوده است.

سید حسن رضوی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های برق آبی در زمان اوج مصرف و برای حفظ پایداری شبکه به مدار می‌آیند افزود: زمستان سال گذشته از معدود سال‌هایی بود که این نیروگاه‌ها در مدار تولید قرار گرفتند و البته زمستان امسال نیز به دلیل کمبود گاز برای نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های برق آبی تولید برق خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران افزود: طبق پیش بینی هواشناسی دو ماه ابتدای پاییز امسال بارندگی کم خواهد بود، اما پس از آن بارش‌ها نرمال و شاید بیشتر از نرمال باشد که در این شر ایط تولید در نیروگاه‌های برق آبی بهبود خواهد یافت.

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال، نیروگاه‌های برق آبی کشور ۷.۳ گیگاوات ساعت برق تولید کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۷ بوده است.

رضوی با بیان اینکه برای پاییز و زمستان امسال برنامه اضطراری تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را به توانیر ارائه داده‌ایم ادامه داد: در این برنامه حجم تولید نیروگاه‌های برق آبی در حالت‌های بدبینانه، متوسط و خوشبینانه تعیین شده است.

وی گفت: تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی در مرداد و شهریور باید بصورت مدیریت شده انجام شود، زیرا ذخیره موجود در سدها باید به نحوی باشد که در استان‌هایی که آب کشاورزی آن‌ها از سدهای برق آبی تأمین می‌شود از جمله خوزستان، با مشکل آب در کشت پاییزه مواجه نشوند.

کد خبر 562482

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.