کد خبر 562510
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰

ساعت24- بازار ارز طی روزهای گذشته نوساناتی داشته است به طوری که قیمت دلار امروز در شروع معاملات تغییرات مثبتی را به ثبت رساند.

امروز قیمت دلار بخش عمده اُفت روز گذشته را جبران کرد. قیمت دلار آمریکا روز گذشته رقم‌هایی زیر ۲۷ هزار تومان را به ثبت رساند و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان قرار گرفت. مرزهای ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای دلار مهم تلقی می‌شدند و تحلیل گران معتقد بودند در صورت عبور قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان حرکت آن به سمت ۲۸ هزار تومان محتمل است.

قیمت دلار در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی ۲۷ هزار و ۴۱۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان قرار داشت و موفق نشد از مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عبور کند.

تاثیر شایعه‌ها در مورد رئیس جدید بانک مرکزی روی بازار ارز
در شبکه‌های اطلاع رسانی مبادله ارز خبر احتمال انتصاب علی طیب نیا به ریاست بانک مرکزی جلب توجه می‌کند. علی طیب نیا وزیر اقتصاد چهار سال اول دولت روحانی بود، این که وزیر اقتصاد دولت قبلی، ریاست بانک مرکزی دولت جدید را به عهده بگیرد از جهاتی می‌تواند روند تغییر سیاست‌های بانکی را برای دولت جدید تسهیل کند. به هر روی انتصاب طیب نیا به ریاست بانک مرکزی تنها یک گمانه زنی است.

در نشست شورای حکام قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد
خبر دیگری که برای فعالان بازار جالب توجه بود، اظهارت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد نشست شورای حکام بود. بر این اساس در نشست این هفته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد.
در سفر گروسی به ایران به نوعی یک تفاهم بین ایران و آژانس به وجود آمد. قیمت دلار با وجود این مسئله در روز جاری نوسان‌های صعودی را به ثبت رساند. این مسئله احتمالا ناشی از این است که انتظارات میان مدت در بازار ارز به صورت جدی تغییر نکرده است و نوسان گیران همچنان از اخبار برجامی برای کسب سود استفاده می‌کنند.

قیمت سکه امامی افزایش یافت
قیمت طلای جهانی روز گذشته به مرز ۱۸۰۰ دلار نزدیک شد، اما نتوانست از آن عبور کند. قیمت طلا در آخرین ساعات معاملات روز گذشته روی ۱۷۹۳ دلار قرار داشت.
نوسانات قیمت طلا در اولین ساعت معاملات امروز محدود بود و قیمت هر اونس طلا صبح امروز به ۱۷۹۲ دلار رسید.
اما قیمت سکه امامی که عصر روز گذشته روی ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز تحت تاثیر رشد قیمت دلار قدری افزایش یافت و روی ۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان قرار گرفت. با احتساب قیمت ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان برای دلار اندازه حباب قیمتی سکه حدود ۲.۸ درصد به دست می‌آمد.
قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول امروز روی ۱۱ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان قرار گرفت.
بر اساس تحولات امروز بازار ارز و طلا می‌توان گفت قیمت دلار بخش عمده افت روز گذشته را جبران کرده و بازار طلا هم به تبعیت از دلار نوسان هایی را تجربه می کند اما جهت انتظارات در بازار به صورت کلی تغییر نکرده و احتمالا فضای خبری دوباره زمینه را برای نوسان گیری فراهم کرده است.

کد خبر 562510

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی