کد خبر 563146
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴

ساعت24-«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه (امروز) هشدار داد، برنامه اتمی کره شمالی با کار بر روی جداسازی پلوتونیوم، غنی‌سازی اورانیوم و سایر فعالیت‌ها به سرعت پیش می‌رود.

رافائل گروسی در نطق آغازین شصت‌وپنجمین کنفرانس سالیانه آژانس بین‌المللی اتمی در وین علیه کره شمالی موضع گرفت.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه (امروز) در وین اعلام کرد که اقدامات کره شمالی برای احیای برنامه اتمی این کشور با سرعت در حال پیگیری است.

به گزارش رویترز، گروسی در شصت‌وپنجمین کنفرانس سالیانه آژانس بین‌المللی اتمی گفت: «در جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی)، برنامه اتمی با کار بر روی جداسازی پلوتونیوم، غنی‌سازی اورانیوم و سایر فعالیت‌ها به سرعت پیش می‌رود».

بنا بر گزارش این رسانه غربی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ماه گذشته میلادی در یک گزارش اعلام کرده بود، به نظر می‌رسد کره شمالی فعالیت یکی از رآکتورهای اتمی خودش را از سر گرفته باشد.

اظهارنظر مدیر این نهاد بین‌المللی علیه کره شمالی در شرایطی مطرح شده که پیونگ‌یانگ بارها اعلام کرده برنامه اتمی این کشور به منظور بازدارندگی در برابر مواضع خصمانه آمریکا و متحدانش است.

کره شمالی همچنین تاکید کرده که در صورت اقدام واشنگتن و متحدانش در کنار گذاشتن این مواضع و بیرون بردن نیروهای اتمی خود از منطقه، آماده همکاری برای «خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره» است.

کد خبر 563146

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.