ساعت 24 -معاون مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به تردد روان در جاده‌های شمال، گفت: در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین محدوده پایانه شهید کلانتری و ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده پل فردیس داریم.

مهدی مخبری ، درباره آخرین وضعیت ترافیک جاده‌های کشور، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از 2300 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* انسداد ‌محور خرم‌آباد-پل دختر و 6 جاده دیگر

وی با اشاره به انسداد چندین محور به دلیل کاهش ایمنی در مسیر، بیان کرد: در حال حاضر محور شهداد-نهبندان‌، جاده فرعی شمشک-دیزین، محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، محور رباط پشت بادام-بیاضه در استان یزد، ‌جاده‌ خرم‌آباد-پل دختر، محور رویان - بلده در استان مازندران و محور پونل-خلخال، به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

* کاهش 9 درصدی ترافیک جاده‌ها

معاون مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: کل تردد ثبت شده در جاده‌ها بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد 2339 دستگاه ترددشمار فعال در جاده‌ها، نسبت به روز قبل 9.4 درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 12.6 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

*‌ ‌3 آزادراه‌ ‌پرتردد کشور در شبانه‌روز گذشته

مخبری بیان داشت: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده‌ای در آزادراه ‌کرج-قزوین با 120 هزار تردد، آزادراه کرج-تهران با 119 هزار تردد و آزادراه قزوین-کرج‌ با 111 هزار تردد، ثبت شد.

* تردد روان در جاده‌های شمال

وی درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها اظهار کرد: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ‌تردد روان در محور هراز، فیروزکوه و کندوان، آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت در مسیر رفت و برگشت‌ نشان می‌دهد.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت جوی جاده‌ها به بارش باران در برخی جاده‌های استان اردبیل اشاره کرد و گفت‌: ‌در دیگر جاده‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

* ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه کرج-قزوین-کرج

مخبری همچنین از بروز ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین محدوده پایانه شهید کلانتری و ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده پل فردیس خبر داد.

کد خبر 564080

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.