کد خبر 565607
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷

ساعت24-رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۷۶۵ دلار و ۳ سنت رسید.

به دنبال تضعیف نسبی دلار و در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای نرخ تورم آمریکا هستند تا بتوانند زمان احتمالی انقباضی شدن سیاست فدرال رزرو را حدس بزنند، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۷۶۵ دلار و ۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۳۴ درصد رشد به ۱۷۶۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.
شاخص ارزش دلار که دیروز به بالاترین رقم بیش از یک سال اخیر رسیده بود امروز شاهد کاهش ۰.۲ درصدی بود. همچنین سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا از بالاترین رقم بیش از ۴ ماه گذشته اندکی پایین آمده است.


ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «امروز قرار است آمارهای شاخص تورم قیمت مصرف کننده و صورت مذاکرات نشست ماه سپتامبر فدرال رزرو منتشر شود و این احتمال وجود دارد که قیمت طلا اندکی اصلاح شود.»
وی افزود، اگر نرخ تورم بیش از پیش افزایش یابد احتمالا انتظار این خواهد بود که فدرال رزرو زودتر برای افزایش نرخ بهره اقدام کند.
سیاست گذاران فدرال رزرو روز سه شنبه گفتند اقتصاد آمریکا به اندازه کافی ترمیم شده که بانک مرکزی بتواند اقدامات حمایتی دوره بحران را کنار بگذارد. این اظهارات موجب تقویت این احتمال شده است که فدرال رزرو از ماه آینده انقباضی کردن سیاست پولی را آغاز خواهد کرد.

کد خبر 565607

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.