کد خبر 566671
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸

ساعت24-نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای گفتگو با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در مورد ایران و سوریه وارد روسیه شد.

به گزارش نشریه صهیونیستی تایمز اسرائیل، بنت روز جمعه برای مذاکرات با پوتین متمرکز بر ایران و سوریه وارد شهر ساحلی سوچی شد.

بنت از زمان رسیدن به نخست وزیری برای اولین ملاقات با رهبر روسیه به مدت ۵ ساعت در سوچی خواهد ماند و جمعه بعدازظهر به فلسطین اشغالی باز می‌گردد.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دو طرف در مورد مجموعه‌ای از مسائل دیپلماتیک، امنیتی و اقتصادی و همچنین موضوع های منطقه‌ای در درجه اول برنامه هسته‌ای ایران گفت و گو خواهند کرد.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیمه شهریور ماه در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روسی خود موضوع برنامه هسته‌ای ایران را تمرکز اصلی گفت و گو با روس‌ها قرار داده بود.

لاوروف نیز در این دیدار بر اولویت روسیه نسبت به امنیت رژیم صهیونیستی تاکید داشت.

تل آویو به تازگی با تصویب یک طرح ۱.۵ میلیارد دلاری قصد مقابله با برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را دارد درحالیکه معاون سخنگوی وزارت خارجه آلمان در واکنش به این اقدام به راه حل دیپلماتیک با ایران اشاره کرد.

رژیم صهیونیستی به رغم تعهد به دولت کنونی آمریکا برای خودداری از مخالفت آشکار با در پیش گرفتن دیپلماسی در قبال ایران، در پی ناکامی هایش در عرصه های منطقه ای و بین المللی در تلاش است با ارائه طرح هایی، قدرت‌های جهان را تحت تاثیر بگذارد.

کد خبر 566671

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.