کد خبر 566750
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲

ساعت24-رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از عرضه میوه بسته بندی با قیمت های گزاف در مغازه ها و فروشگاه های زنجیره ای خبر داد.

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در واکنش به عرضه میوه بسته بندی با قیمت های بالا در سوپرمارکت و فروشگاه های زنجیره ای اظهار کرد: در حال حاضر برخی افراد در فضای مجازی اقدام به عرضه میوه و محصولات صیفی با قیمت های گزاف در سایه نبود نظارت می کنند.

وی افزود: با توجه به آنکه فروشندگان فضای مجازی عمدتا مجوز ندارند، بارها اعلام کرده ایم که از اتحادیه می توانند مجوز بگیرند.

کارگر ادامه داد: شرکت‌هایی هم که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند اما پروانه کسب ندارند، مورد تأیید ما نیستند چرا که کنترلی روی کار آنها وجود ندارد. بعضا برخی از آنها در آپارتمان یا سوله اقدام به بسته بندی می کنند، درحالیکه هیچ گونه بهداشتی را رعایت نمی کنند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو انار دماوند را ۱۶ هزار تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو انار ساوه ۱۰ هزار تا ۱۶ هزار تومان، انار شیراز ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار تومان، انجیر زرد ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه سفید ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، انگور شاهانی ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ هزار تا ۲۷ هزار تومان، لیموشیرین ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، نارنگی انشو ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، کیوی ۱۶ هزار تا ۲۲ هزار تومان و سیب گلاب پاییزه ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
انار دماوند ۱۶ هزار تا ۲۵ هزار تومان
انار ساوه ۱۰ هزار تا ۱۶ هزار تومان
انار شیراز ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار تومان
انجیر زرد ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان
انگور بی دانه قرمز ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان
انگور بی دانه سفید ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان
خرمالو شمال ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان
خرمالو شهریار ۲۰ هزار تا ۲۷ هزار تومان
سیب گلاب پاییزه ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار تومان
کیوی ۱۶ هزار تا ۲۲ هزار تومان
لیموشیرین ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان
نارنگی انشو ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان
نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو آلو سانترال با نرخ ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار تومان، به ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، پسته تازه ۹۰ هزار تا ۱۳۵ هزار تومان، خربزه ۷ هزار تا ۹ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ هزار تا ۲۷ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب لبنانی زرد ۱۵ هزار تا ۲۲ هرار تومان، سیب لبنانی قرمز ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان، شلیل ۲۰ هزار تا ۲۲ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۴ هزار تا ۲۰ هزار تومان و هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

این مقام مسئول از کاهش ۲ تا ۳ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو موز در میدان ۲۵ هزار تا ۲۹ هزار تومان است که علت کاهش قیمت تابع عرضه و تقاضاست و دلیل خاصی ندارد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
آلو سانترال ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان
به ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان
پسته تازه ۹۰ هزار تا ۱۳۵ هزار تومان
خیار اصفهان ۴ هزار تا ۸ هزار تومان
خیار بوته ای ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب لبنانی زرد ۹ هزار تا ۱۶ هزار تومان
سیب لبنانی قرمز ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان
گلابی بیروتی ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار تومان
گلابی شاه میوه ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار تومان
هلو زعفرانی ۱۴ هزار تا ۲۰ هزار تومان
موز ۲۵ هزار تا ۲۹ هزار تومان

کارگر قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه ای را ۴ هزار تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر کیلو بادمجان قلمی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان، پیاز شیری ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز ۵ هزار تا ۷ هزار تومان، پیاز زرد ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، چغندر ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، سیب زمینی ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیرخشک ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۱۳ هزار تا ۱۸ هزار تومان و فلفل شیرین شمال ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: در هفته گذشته قیمت گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت که مجدد به ثبات رسیده است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
سیرخشک ۲۵ هزار تا۳۵ هزار تومان
بادمجان دلمه ای ۴ هزار تا ۷ هزار تومان
بادمجان قلمی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان
پیاز شیری ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز قرمز ۵ هزار تا ۷ هزار تومان
چغندر ۵ هزار تا ۹ هزار تومان
سیب زمینی ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
فلفل تند ریز ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۱۳ هزار تا ۱۸ هزار تومان
فلفل شیرین شمال ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار تومان

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو گوجه فرنگی در میدان با نرخ ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، کدوحلوایی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، کلم بروکلی ۱۵ هزار تا ۲۴ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان، کاهو رسمی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، کدو مسمایی ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، کرفس ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، کلم سفید ۶ هزار تا ۸ هزار تومان، کلم قرمز ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، گل کلم ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان و هویج ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان به فروش می رسد.

وی قیمت هر کیلو سبزی جور ( پلو،آش،قورمه) را ۵ هزار تا ۷ هزار تومان و سبزی خوردن ۶ هزار تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
کدوحلوایی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان
کلم بروکلی ۱۵ هزار تا ۲۴ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان
کاهو رسمی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان
کدومسمایی ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان
کرفس ۶ هزار تا ۹ هزار تومان
کلم سفید ۶ هزار تا ۸ هزار تومان
کلم قرمز ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان
گل کلم ۴ هزار تا ۸ هزار تومان
گوجه فرنگی ۵ هزار تا ۸ هزار تومان
لوبیا سبز ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان
لیموترش ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان
هویج ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان تصریح کرد: با توجه به عرضه میوه های پاییز و تابستانه مکمل یکدیگر، نوسان خاصی را در بازار متصور نیستیم.

کد خبر 566750

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.