کد خبر 566941
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵

ساعت24-به اعلام خبرگزاری رسمی سوریه، نظامیان آمریکایی، طی ساعات گذشته، یک محموله دیگر از نفت سرقتی سوریه را از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» وارد خاک عراق کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه از تداوم اقدام آمریکا در سرقت نفت از اراضی سوریه و قاچاق آن به شمال عراق از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» خبر داد.

منابع آگاه محلی در حومه «الیعربیه» در شمال شرق شهر «الحسکه» سوریه به خبرگزاری رسمی این کشور (سانا)، اعلام کردند که یک کاروان از نیروهای اشغالگر آمریکایی متشکل از ۳۳ خودرو از جمله چندین تانکر حامل نفت سرقتی از منطقه «الجزیره» سوریه طی ساعات گذشته، از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید وارد خاک عراق شد.

به گفته این منابع، شماری از خودروهای شاسی بلند مجهز به تیربار متعلق به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) وابسته به آمریکا این کاروان قاچاق نفت از خاک سوریه را همراهی می‌کردند و طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ خودروی متعلق به تروریست‌های آمریکایی وارد خاک عراق شده است.

منابع محلی در الیعربیه همچنین از ورود یک کاروان از نیروهای اشغالگر آمریکایی شامل ۵۰ خودرو که برخی از آن‌ها به یخچال مجهز بودند و برخی نیز کامیون‌های سرپوشیده و تانکر حامل سوخت بودند، به این منطقه و حرکت به سوی شهرک «رمیلان» در حومه شمال شرق استان الحسکه و از آن جا به سوی «تل حمیس» و سپس منطقه «تل بیدر» از طریق جاده اصلی «الدرباسیه» خبر دادند.

اشغالگران آمریکایی، روز گذشته نیز یک کاروان شامل ۷۹ خودروی نظامی که اغلب آن‌ها خودروهای زرهی بودند از اراضی سوریه از طریق گذرگاه الولید وارد خاک عراق کردند.

قاچاق نفت سوریه و استفاده از آن برای نیروهای نظامی خود از سوی آمریکا در حالی است که دولت و مردم سوریه از کمبود سوخت در مضیقه به سر می‌برند و کامیون‌ها گاهی ساعت‌ها منتظر سوخت‌گیری می‌مانند.

دولت سوریه حضور نظامیان آمریکایی در شمال شرق و جنوب شرق این کشور را اشغالگری می‌داند. عمده حضور آمریکایی‌ها در سوریه در اطراف چاههای نفتی این کشور است.

کد خبر 566941

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.