کد خبر 566962
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۱

ساعت24- یک موسسه خیریه در افغانستان مدارس مجازی سری‌ای، برای دختران افغانستانی که به دستور طالبان از درس و تحصیل محروم مانده‌اند، راه‌اندازی کرده است.

اعتماد آنلاین: یک موسسه خیریه در افغانستان مدارس مجازی سری‌ای، برای دختران افغانستانی که به دستور طالبان از درس و تحصیل محروم مانده‌اند، راه‌اندازی کرده است.

به نقل از رسانه‌های عربی، موسسه خیریه «لرن افغانستان» یک برنامه آموزش مجازی برای دختران افغانستان بالای ۱۲ سال راه‌اندازی کرده است و طی ماه جاری میلادی صد دختر به این آموزش سری پیوسته‌اند.

در حال حاضر معلم‌ها دروس علوم، فناوری، هندسه و ریاضیات را به این دختران آموزش می‌دهند. نحوه ارتباط و چگونگی حفاظت از معلم‌ها و دانش‌آموزان محرمانه نگه داشته شده است، اما به نوشته تایمز کلاس‌ها هفته‌ای سه روز برگزار می‌شود.

نظیفه رحمتی معلم ۲۵ساله این پروژه می‌گوید: من به برنامه‌های آموزشی پایبندم اما نگران تبعات آن هم هستم. او در مورد خودش توضیح می‌دهد: من فارغ‌التحصیل کامپیوتر هستم و برنامه یا شغل دیگری پیدا نکردم، بسیار خوشحالم که می‌توانم به نسل جدید از دختران خدمتی بکنم. گفتنی است یکی از آموزش‌های ارائه‌شده به دختران افغانستانی، نحوه جست‌وجوی منابع آموزشی است.

کد خبر 566962

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.