ساعت24- رئیس مجلس گفت که حذف مردم از عرصه کشور و جایگزین کردن بخش دولتی به جای آن، اشتباه راهبردی و تاکتیکی بود.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه سلامت که صبح امروز برگزار شد، گفت:در دوران دفاع مقدس، کادر درمان پابه پای رزمندگان در مناطق مختلف حضور داشتند و به عنوان یک رزمنده می گویم که درباره بحث امداد و درمان در دفاع مقدس هیچ دغدغه ای نداشتیم.

وی با بیان اینکه بعد ازجنگ هم به هر منطقه محروم که سر زدم،حضور کادر بهداشت و درمان را جلوتر از خودم دیدم و این جای خداقوت دارد،ادامه داد:جامعه پزشکی در مسئله دفاع از حرم هم درخشید و اوج ایثار مدافعان سلامت را در مبارزه با کرونا دیدیم.

قالیباف با تاکید براینکه همه قوا باید تلاش کنیم، مردم با حقوق‌شان آشنا شوند تا سرمایۀ اعتماد عمومی تقویت شود، اضافه کرد: بنده در دورانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم یک منشور 18 ماده‌ای از حقوق بازداشتی‌ها و متهمان طراحی و در کلانتری‌ها نصب کردم تا هم متهم و هم رئیس کلانتری با حقوق متهم آشنا شود.

رئیس مجلس عنوان کرد:متاسفانه امروز در جامعه برعکس رفتار می‌کنیم و مدام به مردم می‌گوییم «وظیفه شما این است...» درحالی که این روش غلطی است و باید ابتدا او را با حقوقش آشنا کنیم تا حقش را مطالبه کند و اگر این چنین شود خود به خود، به وظایفش عمل می‌کند.

قالیباف تصریح کرد:حذف مردم از عرصه کشور و جایگزین کردن بخش دولتی به جای آن، اشتباه راهبردی و تاکتیکی بود.

رئیس قوه مقننه از همکاری مجلس و جامعۀ پزشکی برای اصلاح قوانین در حوزۀ مدیریت تعارض منافع و اصلاح نظام پرداخت، اصلاح قانون نظام پزشکی و بحث‌های مربوط به بودجه سنواتی برای تامین منافع مردم خبر داد.

کد خبر 567267

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.