کد خبر 568391
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

ساعت24- پزشکان خواص ویژه گروجه فرنگی را مورد ارزیابی قرار دادند.

اسپوتنیک: پزشکان خواص ویژه گروجه فرنگی را مورد ارزیابی قرار دادند.

در دوره افزایش شیوع کووید-19 و سارس، بهتر است از همه ابزارهای موجود برای ارتقای سلامت استفاده شود. ناتالیا کروگلوا، متخصص تغذیه در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک در مورد خواص ویژه تحریک کننده سیستم ایمنی گوجه فرنگی صحبت کرد

گوجه فرنگی روشن نه تنها یک تزئین برای سالاد است، بلکه منبعی از مواد مغذی برای سلامتی است. ناتالیا کروگلوا، متخصص تغذیه و عضو انجمن ملی متخصصان تغذیه روسیه گفت: خواص منحصر به فرد این سبزی تا حد زیادی به این دلیل است که منبع لیکوپن است، یک آنتی اکسیدان که دارای اثرات تحریک کننده سیستم ایمنی و ضد توموری است.

گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است که یک آنتی اکسیدان قوی و مهم برای انسان است. از بدن در برابر رادیکال های آزاد که می توانند باعث بیماری های قلبی عروقی و سرطان شوند محافظت می کند. لیکوپن سلول های دفاعی ایمنی را فعال می کند. گوجه فرنگی همچنین حاوی ویتامین C، فیبر غذایی، بتاکاروتن یک پروویتامین A است. ناتالیا کروگلوا در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک گفت، این همچنین برای وضعیت خوب پوست، مو، ناخن و بینایی مهم است.

ناتالیا کروگلوا توصیه کرد: "اگر در مورد سس گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی صحبت کنیم، مزایای آن از نظر محتوای لیکوپن حفظ می شود. در رب گوجه فرنگی، محتوای آن حتی بیشتر خواهد بود: این یک محصول غلیظ است، مایع بسیار کمتری نسبت به گوجه فرنگی تازه دارد. برای ویتامین C، گوجه فرنگی تازه ترجیح داده می شود، زیرا این ویتامین C در طی عملیات حرارتی از بین می رود. در سس کچاپ باید میزان نمک آن را کنترل کنید، بنابراین بهتر است از رب به عنوان پایه استفاده کنید و ادویه و نمک را به آن اضافه کنید. "

کد خبر 568391

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.