کد خبر 570345
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰

ساعت 24 -دولت ایتالیا 2 شرکت آمازون و اپل آمریکا را به خاطر اقدامات ضدرقابتی به پرداخت چند صد میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

به نقل از راشاتودی، دو شرکت آمازون و اپل آمریکا به خاطر اقدامات ضد رقابتی در بستر فروش آمازون در ایتالیا به پرداخت 230 میلیون دلار جریمه محکوم شده اند.

این پرونده البته مربوط به توافق اپل و آمازون در سال 2018 است که بر اساس آن قرار بود فقط فروشگاه های محدودی امکان فروش تولیدات اپل را در بستر آمازون در ایتالیا داشته باشند.

مقامات سازمان رقابت ایتالیا گفته اند که اقدامات این دو شرکت بر ضد قوانین رقابتی و ضد انحصاری اروپا بوده و رقابت در حوزه قیمت در اروپا را تحت تأثیر قرار داده است.

بر این اساس 77.4 میلیون دلار برای آمازون و 151.5 میلین دلار نیز برای اپل جریمه از سوی دولت ایتالیا علیه این دو شرکت آمریکایی اعمال شده است.

البته هر دوی این شرکت ها گفته اند که به این حکم اعتراض خواهند کرد. آمازون می گوید این جریمه نامتناسب و غیر منطقی بوده و ما کاری نکرده ایم که برخی فروشندگان از بازار حذف شوند. اپل هم می گوید از این جهت فروشندگان خاص را انتخاب کرده که مطمین شود محصولات اصل اپل به بازار عرضه می شود.

انتهای پیام/

کد خبر 570345

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.