ساعت 24 - روزی که بر مسند وزارت ورزش نشستید در همین صفحه ورزش روزنامه اعتماد از شما خواهش کردیم اشتباهات وزیران قبلی ورزش را تکرار نکنید.

شما قطعا آن مطلب را نخواندید و احتمالا این یکی را هم نمی‌خوانید، چراکه به گفته خودتان باید تمام وقت در خدمت ورزش کشور باشید! نمی‌خوانید و مقابل دوربین‌ها خطاب به سرمربی پرسپولیس می‌گویید: «خواهش می‌کنم مسائل فنی تیم را بعضی‌ها بی‌خودی به مسائل مدیریتی ربط ندهند. کجای دنیا نتایج فنی یک تیم به مدیریت مربوط می‌شود که اینجا مربوط شود؟ اینها بهانه است و خواهش می‌کنم جامعه ورزش وارد این حاشیه‌ها نشود. در ورزش قرار نیست همه ببرند پس کی قرار است مساوی کنیم؟ کی قرار است تیم ببازد؟ در ورزش بالاخره برد و باخت وجود دارد و همیشه مساوی نداریم. امیدوارم با فرهنگ‌سازی هم ظرفیت باخت داشته باشیم، هم ظرفیت تساوی و هم ظرفیت برد؛ اینها زیبایی‌های ورزش هستند و مهم آن اتفاقی است که ما با داشتن یک باشگاه نور امید را به هم‌میهنان عزیزمان می‌تابانیم.»
ما برای ثبت در تاریخ تکرار می‌کنیم. آقای سجادی! چند ماه پیش از شما خواهش کردیم، کاری کنید کلیدواژه وزیر پرسپولیسی-استقلالی از ادبیات فوتبالی ایران حذف شود. راهکار هم ارایه دادیم. گفتیم اگر قصدی برای خصوصی‌سازی این دو باشگاه ندارید، زودتر اعلام کنید و بعد از آن نگاه کلان مدیریتی داشته باشید و از دخالت در مسائل ریز دو باشگاه بپرهیزید. گفتیم کاری نکنید پای شما به کل‌کل‌های هواداری باز شود. حال شما نه تنها تکلیف مساله خصوصی‌سازی دو باشگاه را مشخص نکردید و نه تنها نگاه کلان مدیریتی ندارید که برمی‌گردید جواب سرمربی پرسپولیس را با نیش و کنایه می‌دهید؟ این جایگاه وزیر ورزش است؟ این شکلی قرار بود خاطره بابا مسعود و بابا محمود را به فراموشی بسپارید؟
می‌پرسید کجای دنیا مسائل مدیریتی و نتایج فنی به هم مرتبط می‌شوند؟ جوابش واضح است؛ همه جای دنیا. اینکه شما نمی‌دانید مسائل مدیریتی چه تاثیری در نتایج می‌گذارد با توجه به اینکه خودتان ورزشکار بودید بسیار عجیب است. عجیب و البته ترسناک. ترسناک از این جهت که شما مدیریت ورزش کشور را در اختیار دارید و در عین حال معتقد هستید مسائل مدیریتی تاثیری در نتایج ورزشکاران و تیم‌ها ندارد. این یعنی یا نتایج ورزش کشور را به امان خدا می‌سپارید یا در صورت کسب نتایج ضعیف هیچ مسوولیتی را به گردن نمی‌گیرید. بله! نتایج پرسپولیس و استقلال در وهله اول و دوم و حتی سوم به شما مربوط نمی‌شود، اما شما با این حرف‌ها وضعیت دو تیم را به خودتان مربوط می‌کنید!
شما بفرمایید کجای دنیا وزیر ورزش با ادعای خدمت به تمام ورزش کشور خودش را وارد جنگ لفظی با هواداران یک تیم می‌کند؟ مسعود سلطانی‌فر را ندیدید؟ تازه ایشان حتی یک‌بار هم این طور صریح مقابل سرمربی یکی از دو تیم سرخابی قرار نگرفت.
آقای سجادی گویا قرار است تمام داستان‌هایی که در سال‌های گذشته داشتیم را یک‌بار دیگر با حضور شما از نو مرور کنیم. گویا شما هم خیلی دل‌تان می‌خواهد در تیتر رسانه‌ها باشید و هم بدتان نمی‌آید از جانب برخی هواداران بابا حمید خطاب شوید. می‌فرمایید فوتبال برد و باخت و مساوی دارد و مهم زیبایی‌های این ورزش است و امیدی که در دل تماشاچیان ایجاد می‌کند. به خدا که ما هم همین را می‌خواهیم اگر شما بگذارید. باور کنید ما هم آرزو داریم یک روز بیاید که سرخابی‌های پایتخت دو مجموعه مستقل از هم باشند و هر کس جوابگوی تصمیات و نتایج خودش باشد. آن روزی که هر بحثی در مورد این دو تیم شکل می‌گیرد صرفا فوتبالی باشد. این شما هستید که نمی‌گذارید این اتفاق بیفتد. در دوره مسعود سلطانی‌فر هزار بار نوشتیم و در دوره شما هم هزار بار می‌نویسیم که لطفا بی‌خیال این دو تیم بشوید. بی‌خیال این دو تیم بشوید تا شاید بتوانند نفس بکشند.
محض اطلاع‌تان باید عرض کنم در همان دقایقی که شما وارد جنگ لفظی با سرمربی یک تیم شده بودید و به او می‌گفتید: «جنبه باخت داشته باش» تیم الهلال عربستان چهارمین قهرمانی‌اش را در لیگ قهرمانان آسیا جشن گرفت. الهلالی که مثل سرخابی‌ها تیم دولتی به حساب می‌آید. الهلالی که گران‌ترین تیم آسیاست و می‌تواند میزبانی دور پایانی لیگ قهرمانان آسیا را بگیرد. الهلالی که از حضور تماشاگران مرد و زن در استادیوم بهره می‌برد و سایر تیم‌های آسیایی را تحقیر می‌کند. الهلال عربستان! عربستانی که فدراسیون فوتبالش بعد از قهرمانی الهلال یک چک ۵۰۰ هزار دلاری داد به AFC محض دستخوش! شما بفرمایید جز کل‌کل با سرمربی پرسپولیس و هواداران این تیم به عنوان متولی دو باشگاه بزرگ ایرانی چه کاری انجام دادید؟ شما حتی نمی‌توانید کمک کنید سرخابی‌ها نقل و انتقالات مالی‌شان را به درستی انجام دهند. گرفتن میزبانی و قهرمانی در آسیا پیشکش.

کد خبر 570399

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.