ساعت 24 - سفیر سریلانکا بر لزوم افزایش سطح ارتباطات ورزشی با ایران تاکید کرد و گفت که وبیناری در همین زمینه در سال آینده برگزار می‌شود.

همزمان با برگزاری سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی قهرمانی ارتش های جهان، سفارت سری لانکا در ایران و فدراسیون کشتی، مراسم دوستی ورزشی ایران و سریلانکا ۲۰۲۱ را در محل سفارت سریلانکا در تهران برگزار کردند.


در این مراسم که با حضور تیم کشتی نظامیان سریلانکا، دبیر فدراسیون کشتی ایران و برخی مسئولان سازمان گردشگری برگزار شد، بر سر موضوع تقویت روابط ورزشی بین سریلانکا و ایران مخصوصا در رشته کشتی رایزنی شد.

ویپولاتیجا ویشوانات آپوسنو، سفیر سریلانکا در ایران با قدردانی از حضور مهمانان در این مراسم، بر اهمیت تقویت روابط ورزشی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: هر دو کشور در ورزش جهان برای کریکت و کشتی شناخته شده هستند و تبادل دانش، تجربه، تکنیک و تخصص در بخش ورزش بین دو کشور ضروری است.

در این جلسه راه‌های توسعه بیشتر روابط حال حاضر ورزشی بین دو کشور در زمینه های مشترک دو جانبه بخصوص کریکت و کشتی مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر فدراسیون کشتی ایران این اطمینان را داد که مساعدت و حمایت همه جانبه خود را از کشتی سریلانکا تا رساندن آن به سطح مطلوب ادامه دهد.

سفیر سریلانکا همچنین از دولت و نیروهای نظامی ایران جهت فراهم آوردن امکانات برای تیم کشتی نظامیان سریلانکا که در سی و پنجمین مسابقات کشتی نظامیان جهان ۲۰۲۱ در تهران شرکت داشت تشکر کرد و از قول همکاری ابراهیم مهربان، دبیر فدراسیون کشتی نیز برای کمک به کشتی سریلانکا قدردانی کرد.

سفیر سریلانکا همچنین از برگزاری وبینار بین فدراسیون های کشتی سریلانکا و ایران در سال ۲۰۲۲ با همکاری وزارت ورزش خبر داد و گفت: موضوع اضافه کردن کمیته ورزش و جوانان در اجلاس بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سریلانکا را بررسی خواهد کرد.

در ادامه این مراسم، اودولا ویجسینگه نماینده تیم کشتی نظامیان سریلانکا، با قدردانی از برگزار کنندگان مراسم دوستی ورزشی ایران و سریلانکا، از نتایج این جلسه برای کمک به ورزش دو کشور ابراز رضایت کرد و گفت: تجربه فراوانی از سفر به ایران به دست آوردم.

همچنین در این مراسم مستند "جواهر اقیانوس هند" نیز برای حاضران به نمایش درآمد و سفیر سریلانکا از تیم کشتی نظامیان این کشور با تقدیم هدایایی قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد خبر 570469

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.