کد خبر 570695
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶

ساعت24- مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک اظهار داشت: به‌رغم آنکه واردات لوازم خانگی کره‌ای در کشور ممنوع شده، اما همچنان شاهد آن هستیم که به‌صورت قانونی وارد کشور می‌شوند.

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک گفت: از سال ۹۷ واردات لوازم خانگی کره‌ای به کشور وارداتش ممنوع شده است، اما در کنار ممنوعیت رویه‌های مختلفی داشتیم و این اقلام قابلیت ورود به کشور را از طریق ته لنجی، مرزنشینی، کولبری، ملوانی و سایر رویه‌ها براساس مقررات در نظر گرفته و در مقاطع مختلف داشته‌ایم.

او بیان کرد: تصاویر منتشر شده از این کالاها در جزیره کیش مربوط به محصولات کشور کره است و علی‌رغم آنکه به گمرک اعلام شده قبل از ممنوعیت نسبت به خریداری این اقلام اقدام شده، اما گمرک مقاومت کرده و نسبت به ترخیص این اقلام اقدامی نکرده است.

ارونقی بیان کرد: علی رغم آنکه گمرک مجری است، اما معمولا در عمل انجام شده قرار می‌گیرد و الان واردات به کشور انجام می‌شود.

معاون فنی گمرک بیان کرد: برای این کالاها تعیین منشا ارز می‌شود و براساس همین مقررات ثبت آماری می‌شود. خیلی از لوازم خانگی از طریق همین موارد رسمی و به صورت قانونی و نه به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند.

کد خبر 570695

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.