کد خبر 570815
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳

ساعت 24 - رئیس کمیته ملی المپیک گفت: اتهام مهندسی انتخابات کمیسیون ورزشکاران حرفی غلط و اتهامی غیراخلاقی است.

سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه انتخابات کمیسیون ورزشکاران، عنوان کرد: همه کمیسیون‌ها به جز ورزشکاران که فعالیت کمتری داشت، فعال هستند. ما از مشورت ۲۵۰ نخبه در کمیسیون‌ها بهره‌مند هستیم. فرق کمیسیون ورزشکاران با دیگر کمیسیون‌ها این است که انتخابی است و از میان قهرمانان ۱۵ نفر انتخاب می‌شوند.

وی درباره عدم انتخاب سوریان و صحبت‌هایی که دبیر داشت، گفت: بدون مداخله ۴ سهمیه را به فدراسیون هایی که عضو نداشتند دادیم چون می‌خواستیم فدراسیون‌های المپیکی باشند. هر عزیزی که می‌خواهد صحبت کند قبل از آن آیین نامه را مطالعه کند. اینکه تقاضا می‌شود سهمیه کشتی اضافه شود درست است و مخالف آن نیستم. کشتی پرچمدار ماست و هر تعداد عضو داشته باشد مورد استقبال ماست.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: از مدافعان سوریان هستم و با او ارتباط دارم. باید جایگاه خوبی داشته باشد دنبال ساز و کار هستم سوریان به کمیسیون راه یابد اما با جنجال و شلوغ کاری نمی‌شود کار کرد. دوستان به جای گفت‌وگو بیانیه می‌دهند، رئیس کمیته باید در چارچوب صحبت کند. راهکار ورود سوریان به کمیسیون بیانیه و جنجال نیست باید جلسات کارشناسی داشته باشیم و تحت فشار تصمیم نمی‌گیریم. با ۴۰ سال سابقه تسلیم فضاسازی‌ها نمی‌شوم.

صالحی‌امیری یادآور شد: با حضور سوریان موافقم اما باید طبق آیین‌نامه کار را جلو ببریم. ساز و کار بررسی مشکلات، غوغاسالاری نیست، گفت‌وگوست. هیچ مشکلی نیست که حل نشود اما نیازمند تدبیر، آگاهی و صبر کافیست. ما تسلیم فضاسازی نمی‌شویم و اشتباه است که با سر و صدا می‌توان امتیاز گرفت. همه در چارچوب کمیته کار می‌کنند و ما همه تصمیمات را با تعامل می‌گیریم.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع کشتی در نشست امروز هیات اجرایی، خاطرنشان کرد: امروز هم اعضای هیات اجرایی موافق پرداختن به موضوع کشتی نبود. ما می‌توانیم از IOC مجوز بگیریم و تعداد افراد ۲۱ نفر شود در این صورت سوریان می‌تواند اضافه شود. استراتژی من ثبات و آرامش است. دبیر و سوریان قهرمانان ما هستند و رسانه‌ها تلاش نکنند مراجع قانونی را به حاشیه دعوت کنند. باید کشتی را تقویت کنیم تا همیشه بدرخشد.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: دبیر رئیس پرتلاشی است همیشه از او قدردانی کردم، سوریان جزو نام‌آوران المپیک است که تندیس او را می‌سازیم. همه ۵۰ فدراسیون برای من برابر هستند و نمی‌توانم فقط برای یک فدراسیون تصمیم بگیرم. مهندسی حرف غلط و یک اتهام غیراخلاقی است. من بدون مذاکره با شخص در چارچوب نیازهای ورزش قهرمانی از ۴ فدراسیون المپیکی خواستم نفرات را معرفی کنند. حق فدراسیون شنا، تکواندو و بدمینتون است که در کمیسیون ورزشکاران عضو داشته باشند.

وی درباره اینکه گفته شده انتصاب ۴ ورزشکار به خاطر مهندسی انتخابات پیش روست، تصریح کرد: در جلسه انتخابات کمیسیون شرکت نکردم، اگر مهندسی است باید بگویم من این افرادی که انتخاب شدند را نمی‌شناسم این بحث عبث است.

کد خبر 570815

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.