ساعت 24-وزارت خارجه تشکیلات خودگردان با هشدار به کابینه رژیم صهیونیستی درباره عواقب حملات نظامیان آن به تظاهرات مسالمت آمیر ضد شهرک سازی شهروندان فلسطینی تاکید کرد آمریکا نسبت به این جرایم اشغالگران بی تفاوت است.

حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات روز جمعه شهروندان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری به آسیب دیدن ده ها فلسطینی منجر شد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، در شهرک‌های «بیتا» و «بیت دجن» در جنوب و شرق شهر نابلس در شمال کرانه باختری نظامیان صهیونیست، یک نفر را به ضرب گلوله واقعی و ۲۳ نفر دیگر را به ضرب گلوله پلاستیکی زخمی کردند و ۷۳ نفر دیگر را بر اثر شلیک گاز اشک آور مصدوم کردند.

در «جبل صبیح» در نزدیکی شهرک بیتا نیز یک نفر به ضرب گلوله واقعی و ۲۰ نفر دیگر به ضرب گلوله پلاستیکی زخمی شدند. ۵۵ نفر دیگر هم بر اثر استنشاق گاز اشک آور آسیب دیدند.

چند ماهی است که تظاهرات فلسطینیان پس از اقامه نماز جمعه هر هفته در اعتراض به شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در اطراف نابلس با سرکوب توسط نظامیان صهیونیست روبه‌رو می‌شود.

وزارت خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین هم شامگاه جمعه با صدور بیانیه‌ای وحشی‌گری و سرکوبگری نظامیان صهیونیست در حمله به نمازگزاران فلسطینی که برای دفاع از زمین، خانه و دارایی‌های خود در برابر شهرک نشینان صهیونیست به خیابان ها آمده بودند محکوم کرد.

این نهاد، حملات نظامیان صهیونیست را در راستای پشتیبانی از تروریسم شهرک‌نشینان صهیونیست و عناصر مخرب آن خواند و گفت:کابینه اسرائیل در قبال پیامدهای این جنایات بر فرصت‌ها برای اجرای راه حل دو دولتی، کاملا مسئول است و وقت آن رسیده که دولت آمریکا گام‌های عملی برای عملی کردن سخنان خود در حمایت از راه حل دو دولتی بردارد و رژیم اشغالگر را وادار کند که شهرک‌سازی‌ها و سرکوبگری‌ها علیه شهروندان فلسطینی را متوقف کند.

انتهای پیام/.

کد خبر 571411

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.