کد خبر 571780
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
همکاری یونیسف و یونیلیور در سیستان و بلوچستان

ساعت 24 - روز سه‌شنبه، ۹ آذر ۱۴۰۰ ، شرکت یونیلیور ایران و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، با هدف بهبود وضعیت بهداشت کودکان و خانواده‌های آسیب‌پذیر در استان سیستان و بلوچستان در پاسخ به همه‌گیری کووید-۱۹، قرارداد همکاری امضا کردند. عقد این قرارداد که در محل دفتر مرکزی یونیسف ایران در تهران برگزار شد، با هدف تسهیل دسترسی جوامع هدف به خدمات و امکانات مورد نیاز برای حفظ و ارتقای سطح سلامت و بهداشت آنها صورت گرفت.

به‌موجب این قرارداد، یونیلیور ایران به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده مواد شوینده در جهان، متعهد می‌شود در راستای حمایت و بهبود سطح بهداشت جوامع آسیب‌پذیر، ۴۰هزار بطری مایع سفیدکننده و ضدعفونی‌کننده غلیظ سطوح دامستوس را به دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرهای ایرانشهر و زابل در آذر ماه ۱۴۰۰ اهدا کند. این ابتکار عمل از طریق هماهنگی دفتر یونیسف ایران با وزارت کشور صورت گرفته است و توسط شبکه‌های بهداشتی استان سیستان و بلوچستان در دسترس اقشار آسیب‌پذیر قرار خواهد گرفت.

در جریان مراسم عقد این قرارداد همکاری، آقای دکتر رابین ناندی نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، ضمن قدردانی از حمایت یونیلیور ایران از کودکان و خانواده‌های آسیب‌پذیر در استان سیستان و بلوچستان، ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها در آینده به سایر برنامه‌های کودک‌محور یونیسف در جمهوری اسلامی ایران تعمیم یابد. آقای دکتر ناندی همچنین اظهار داشت: «بیش از ۵۰ سال است که یونیسف در سطح جهانی، بر اهمیت نقش بخش خصوصی در تحقق اهداف کودک‌محور تاکید دارد. وی در ادامه افزود: «ما در یونیسف ایران از مشارکت‌های سه‌جانبه یونیسف، دولت و بخش خصوصی در راستای دستیابی به نتایج پایا برای کودکان،به‌ویژه آسیب‌پذیرترین آن‌ها استقبال می‌کنیم.» خانم کاموران اوچار، مدیرعامل یونیلیور ایران، آسیای مرکزی و منطقه قفقاز نیز با اشاره به یکی از مهم‌ترین تعهدات این شرکت بین‌المللی مبنی بر مشارکت با زنجیره ذی‌نفعان اعم از کسب‌وکارها، جامعه، نهادهای دولتی و غیردولتی در راستای ایجاد تغییرات واقعی در حوزه سلامت جوامع، تاکید کرد: «یونیلیور به‌صورت جهانی در تلاش است از طریق ارتقای آگاهی و ایجاد دسترسی همگانی و بهتر به امکانات بهداشتی ضروری، در مسیر تحقق هدف بنیادین خود مبنی بر ترویج سبک زندگی پایدار گام بردارد. ازاین‌رو، باعث افتخار و خرسندی است که ما در یونیلیور ایران قادر هستیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و منابع موجود، در تعامل نزدیک با نهادها و مسئولین مرتبط در راستای کاهش تاثیرات همه‌گیری کووید-۱۹ بر اقشار آسیب‌پذیر، به‌ویژه کودکان ایفای نقش کنیم.»غزاله سداد، مدیر ارشد محصولات شوینده خانگی شرکت یونیلیور ایران نیز در جریان این مراسم ضمن ادامه‌دار خواندن این همکاری‌ها، از مشارکت با سیستم‌های بهداشتی و آموزشی کشور به ‌منظور ایجاد برنامه‌های مشترک در راستای ارتقای سلامت و دسترسی کودکان به امکانات بهداشتی برابر، به‌عنوان یکی از اولویت‌های یونیلیور ایران در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی یاد کرد.براساس این قرارداد، بستری برای بهره‌گیری از توانمندی‌های بنگاه‌های اقتصادی در راستای حمایت از برنامه‌های اضطراری دفتر یونیسف ایران در پاسخ به چالش‌های ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ فراهم خواهد شد.

شرکت یونیلیور در زمره پیشروان جهان در صنایع محصولات زیبایی و بهداشت شخصی، مراقبت خانگی و مواد غذایی و نوشیدنی است که محصولات خود را در ۱۹۰ کشور جهان روزانه به ۲.۵ میلیارد مصرف‌کننده عرضه می‌کند. سبد محصولات یونیلیور در جهان بالغ بر ۴۰۰ محصول را شامل می‌شود که از جمله این محصولات می‌توان به Dove, Knorr, Rexona, Lipton, Lux, Magnum, Axe, Sunsilk و Clear اشاره کرد. شرکت یونیلیور هم‌راستا با راهبرد و تعهدات سازمانی مجموعه مبنی بر ایجاد سبک زندگی پایا، خود را متعهد به مشارکت در کمک به جمعیتی معادل یک میلیارد نفر برای بهبود و ارتقای سلامت و تندرستی خود، ارتقای کیفیت معیشتی میلیون‌ها نفر، مشارکت موثر در توسعه زنجیره تامین‌کنندگان جوامعی که در آن فعال است، به‌واسطه انتقال هدفمند دانش و فناوری و کاهش پنجاه‌درصدی تأثیرات زیست‌محیطی محصولات شرکت می‌داند.این شرکت بین‌المللی کالاهای مصرفی، در تاریخ ۱۴ مهرماه ۱۳۸۳ و با هدف مشارکت در رشد اقتصادی پایا و فراگیر در کشور، به‌صورت رسمی به‌عنوان یک واحد تجاری و با نام «یونیلیور ایران» به ثبت رسید. باتوجه‌به ظرفیت بازار کشور و در ادامه مسیر این مجموعه در جمهوری اسلامی ایران، یونیلیور در سال ۱۳۸۵ کارخانه خود را در استان قزوین و با تولید محصول صابون لوکس افتتاح کرد. خانواده بزرگ یونیلیور ایران تاکنون برای حدود ۱۰۰۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی داشته است.

کد خبر 571780

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.