ساعت 24 - نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مشکل اقتصادی، گرانی، زمین‌گیر شدن مردم و عدم توان برنامه‌ریزی برای فردای خود ناشی از آن است که خلاف دستور خدا و قرآن ربا و نزول وارد اقتصاد اسلامی شده است.

مصطفی رضاحسینی قطب آبادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از رئیس جمهور بابت اقدام به ابقای استاندار استان کرمان، بیان کرد: رئیس جمهور دستور رسیدگی به مشکلات را داشته است، امیدوارم وزرا و مسئولان دستور رئیس جمهور را زیر پا نگذارند و تا یک ماه به آنها فرصت می دهم.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم می گویند برای ما اصلاح طلب و اصولگرا معنا ندارد، آنچه معنا دارد جمهوری اسلامی ایران، رهبری و ارزش های این مرز و بوم است. همه دولت‌ها و وزرا متعلق به این کشور هستند، اینکه هر دولت تقصیر را به گردن دولت دیگری می اندازد پذیرفتنی نیست. مگر روسای جمهور و کابینه آنها طی سال های گذشته از خارج وارد شده اند؟ مگر نه اینکه از فیلتر دستگاه های نظارتی عبور و تاییدیه گرفته اند، چرا بعد از مدتی همه را جاسوس، دشمن، وابسته به بیگانه و دشمن ملت و کشور معرفی و به حراج می گذارید؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از عملکرد وزارت راه گفت: وقتی مکرر مردم به خاطر از دست دادن عزیزانشان داغدار می شوند، این چه وزیر و وزارتخانه ای است؟ مردم روستاها پایه‌های اصلی نظام هستند اما وقتی راه مناسب ندارند، حق ندارند اعتراض کنند؟

وی عملکرد رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نفت را نیز قابل نقد دانست.

حسینی قطب آبادی بیان کرد: آقای دولت، مشکل فرهنگیان و معلمان را چه در بحث استخدام، چه تبدیل وضعیت، چه مطالبات حل کنید و نگذارید پایه‌های آموزش و پرورش بی‌انگیزه و خیلی از نظام ناراضی شوند.

رضاحسینی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان و دامداران مورد بی‌مهری هستند، حوزه انتخابیه با مشکل مواجه است، شما کجا هستید، بیایید و به داد این اقشار زحمتکش برسید، دستشان به جایی بند نیست، دارند ورشکسته می‌شوند و نسبت به شما بدبین. عشایر سختکوش را دریابید، اگر فکری نکنید آسیب خواهید دید.

وی در ادامه خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: کجای شهر بابک هستید که صدایتان قطع می‌شود و ارتباط با شما مقدور نیست؟ آیا مشکل مردم را می‌دانید؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن خاطرنشان کرد: وظیفه دولت ایجاد شغل است که کاری نمی‌کند، ما نمایندگان هم که تلاش می‌کنیم سرمایه‌گذار و بخش خصوصی را هدایت تا شغلی و اقتصادی شکوفا شود دستگاه‌های دولتی کمتر همراهی و بعضا سنگ‌ اندازی هم می‌کنند.

رضاحسینی قطب آبادی با اشاره به میزان سن اعتیاد و فساد، گرسنگی، سرقت گرانی و بیکاری از مسوولان پرسید: چه فکری دارید؟ آیا می‌دانید عده‌ای به نام شما و ستادهای شما در شهرستان‌ها جولان می‌دهند، ماها را تهدید و چوب لای چرخ می‌گذارند، مسئولان و دلسوزان را تهدید و به نام شما وعده تغییر و تحول می‌دهند؟ اگر واقعا یاران شما هستند که باید گفت دارند اختلاف و دودستگی ایجاد می‌کنند، اگر نیستند از دستگاه‌های امنیتی بخواهید آنان را شناسایی و وفق قانون برخورد کنند. مراقب باشید مشایی‌ها و فریدون‌ های دولت شما در حال شکل‌گیری هستند. به کابینه بگویید با مجلس مشورت کند ما خیر و صلاح شما را می‌خواهیم.

این نماینده مجلس یازدهم، معتقد است: امروز مشکل اقتصادی، گرانی، زمین‌گیر شدن مردم و عدم توان برنامه‌ریزی برای فردای خود ناشی از آن است که خلاف دستور خدا و قرآن ربا و نزول وارد اقتصاد اسلامی شده است، بانک‌ها حد را گذرانده و سودهای کلان و جریمه‌ها آن هم با پول مردم، ملت را بیچاره کرده‌اند.

رضاحسینی گفت: آقای رییس جمهور تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی حوزه صنعت و معدن شهر بابک وظیفه کیست؟ نگرانی خانواده‌ها و این عزیزان جدی است.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهداشت و درمان مختص شهرهای بزرگ شده است، خاطرنشان کرد: پزشک متخصص در حوزه انتخابیه نداریم، مردم برای یک درمان باید راهی شهرستان‌های بزرگ شوند یا سرازیر به پایتخت. به تقسیم پزشکان اعتراض داریم و خواهان عدالت در این کار و نیاز به برخی متخصصان ضرورت دارد و مطالبه جدی مردم است.

رضاحسینی قطب آبادی خطاب به وزیر نیرو گفت: مشکل آب شرب روستاهای ما همچنان باقی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان گفت: مردم شریف شهر بابک، قبلا هم بارها گفته‌ام تنها راه برون رفت از مشکلات شهرستان و حرکت رو به جلو وحدت و کار است و کار. فقط اختلاف است که کشور و مردم شهرستان را بیچاره کرده است. مراقب باشید فریب نخورید، وحدت رمز پیروزی است. بحمدالله طی یکسال و نیم گذشته کارهای بزرگی انجام داده‌ایم و این راه را ادامه خواهیم داد.

وزیر نیرو و دولت تصمیم‌گیری غلط در اصفهان نداشته باشند

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس گفت: در خصوص مسئله آب به دولت تأکید می‌کنم که باید فارغ از دعواهای قومی که بیشتر مافیای آب به راه انداخته‌اند، حقابه مردم، کشاورزان و محیط زیست را به صورت قانونی و شرعی در نظر بگیرند، دیگر دوران شعار گذشته، مردم منتظر عمل سریع و کارشناسی هستند. باید وزارت نیرو از ظرفیت مجامع استانی برای نتیجه‌گیری سریع استفاده کند.

بنا بر گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: به وزیر نیرو و دولت سربسته می‌گویم مراقبت باشید تصمیم‌گیری غلط در استان اصفهان نداشته باشند، دعوای منطقه‌ای به راه نیندازند چرا که مردم به حقشان واقف هستند و نمایندگان از حقوق ملت کوتاه نمی‌آیند.

وی افزود: جای تعجب و تأسف است که سابقه ارزشمند جانبازی دوران دفاع مقدس، مسئولیت عملیات سپاه تهران، فرماندهی لشکر ۲۸ محمد رسول الله به مدت ۱۴ سال، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله، دکترای دفاع و امنیت، فرمانده بسیج استان تهران، رئیس اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح، ۸ سال سابقه نمایندگی مردم تهران در مجلس و نایب رئیسی کمیسیون امنیت در مجلس نهم برای مجلس انقلابی یازدهم کافی نیست تا سردار حاج اسماعیل کوثری بعد از ۶ ماه بتواند عضو کمیسیون تخصصی امنیت ملی شود.

موسوی لارگانی یادآور شد: بهتر است هیأت رئیسه و روسای شعب راهکاری برای حضور این سردار محجوب در کمیسیون امنیت ملی را فراهم کنند. چند ماه است این فرمانده محجوب بدون کمیسیون مانده و به دلیل حیا از بیان اعتراض خودداری می‌کند البته این تأسف دو طرفه است که مجلس هم قادر به استفاده از ظرفیت علم و تجربه ایشان ندارد.

کد خبر 571843

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.