کد خبر 575158
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵

ساعت 24 -شاهزاده اندرو فرزند ملکه بریتانیا در ارتباط با ادعاهای تعرض جنسی به یک زن، زمانی که ۱۷ سال داشت، در دادگاهی غیرکیفری در آمریکا با شکایت روبروست.

به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، ویرجینیا رابرتس جوفری با این ادعا که شاهزاده اندرو در سال ۲۰۰۱ از او سوءاستفاده کرده شکایتی غیرکیفری علیه او تنظیم می کند.

وکلای شاهزاده اندرو با اشاره به توافقی که خانم جوفری در سال ۲۰۰۹ با جفری اپستین - محکوم به تعرض جنسی - امضا کرده بود گفتند که این شکایت باید رد شود. اما دادگاهی در نیویورک گفت پرونده می تواند به جریان بیفتد.

شاهزاده اندرو مکررا این ادعاها را رد کرده است. کاخ باکینگهام از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد چون گفت یک مساله جاری حقوقی است.

براساس نظر دادگاه پرونده شکایت علیه دوک یورک، ۶۱ ساله، در ادامه سال بررسی خواهد شد.

قاضی لوئیس کاپلان از دادگاه ناحیه ای فدرال در جنوب نیویورک گفت که تصمیم او به معنی "درست یا کذب" بودن شکایت خانم جوفری نیست.

خانم جوفری گفت "خرسند" است که تلاش شاهزاده اندرو برای رد پرونده شکست خورده و "حالا شواهد مربوط به ادعاهای او" بررسی خواهد شد.

خانم جوفری در اسناد دادگاه اظهار می کند که او قربانی قاچاق و سوءاستفاده جنسی توسط جفری اپستین بوده است.

جفری اپستین، سرمایه‌گذار ثروتمند که به مراکز قدرت نزدیک بود، در سال ۲۰۱۹ به اتهام گرداندن "یک شبکه وسیع" برای "قاچاق جنسی" دختران نوجوان دستگیر شد. او متهم بود دختران زیر سن قانونی که بعضی‌هایشان را از کشورهای دیگر می‌آوردند، در اختیار مردان ثروتمند و صاحب نفوذ قرار می داده است. او در زندان خودکشی کرد.

خانم جوفری ادعا می کند که او در اختیار سایر مردان قدرتمند گذاشته می شد که بخشی از این سوءاستفاده بود.

شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه، در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه ای با برنامه نیوزنایت بی بی سی گفت که او هیچ گونه ملاقاتی با ویرجینیا جوفری را به یاد نمی آورد و آنچه او از آمیزش جنسی آنها در آمریکا و بریتانیا روایت می کند "اتفاق نیفتاده."

وکلای او توافقی حقوقی میان خانم جوفری و جفری اپستین در سال ۲۰۰۹ را مطرح می کنند که براساس آن او بعد از حل و فصل ادعای غرامت علیه اپستین، نباید هیچ فرد دیگری را در ارتباط با این سرمایه گذار تحت پیگرد قرار دهد.

در جریان جلسه دادگاه که به صورت مجازی برگزار شد آنها گفتند که دوک یورک یکی از "متهمان بالقوه" است که در آن توافق تعریف شده بود و این شکایت باید رد شود.

وکیل خانم جوفری گفت که فقط طرف های توافق حل و فصل از آن بهره مند می شود نه "طرف های ثالث".

قاضی کاپلان در تصمیم خود این نظر شاهزاده اندرو که پرونده علیه او "از نظر حقوقی ناکافی است" را رد کرد و گفت می تواند در دادگاه های آینده بررسی شود.

او گفت دادگاه نمی تواند در این مقطع نظر دهد که آیا شاهزاده اندرو مشمول توافق حل و فصل میان جوفری و اپستین می شود یا نه و آن را "مبهم" توصیف کرد.

انتهای پیام

کد خبر 575158

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.