کد خبر 575161
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵

ساعت۲۴-معاون اول قوه قضاییه گفت: در سال های گذشته رسیدگی به پرونده های ماده ۴۷۷ حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشید که در حال حاضر رسیدگی به این پرونده ها به ۳ ماه و رسیدگی به پرونده های مربوط به استیذان به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، محمد مصدق با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه رئیس دستگاه قضات کم کردن مشکلات مردم است بیان کرد: رسیدن به این اهداف نیازمند پیش زمینه هایی است، یکی از راه ها این است که پرونده های معوق را تعیین تکلیف کنیم که در این رابطه کارهای بسیاری خوبی انجام شده است.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: در دستگاه قضا برنامه هایی را تنظیم کردیم که تا پایان سال تکلیف پرونده های معوق را تک تک مشخص کنیم و معین شود چرا یک پرونده به طول انجامیده است و راهکارهایی ارائه دهیم تا پرونده های معوق در مدت مشخصی به نتیجه برسند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق تصریح کرد: در کنار این موضوع مسئله ای که اخیرا در مورد معیشت کارکنان دستگاه قضا پیش آمده است مورد توجه حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه قرار دارد که در این باره راهکارهایی ارائه شده است.

وی گفت: هر چند که در مجلس طرح افزایش ‌فوق العاده خاص کارکنان دادگستری تایید نشد اما با هماهنگی هایی که با دولت انجام شده، خبرهایی خوبی در راه است که به زودی اعلام می شود.

معاون اول قوه قضاییه در مورد تعیین تکلیف پرونده های ماده ۴۷۷ گفت: در دوره تحول رسیدگی به پرونده های ماده ۴۷۷ در معاونت قضایی قوه قضاییه بسیار خوب شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق بیان کرد: در سال های گذشته رسیدگی به پرونده های ماده ۴۷۷ حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشید که در حال حاضر رسیدگی به این پرونده ها به ۳ ماه و رسیدگی به پرونده های مربوط به استیذان به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 575161

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.