کد خبر 576128
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

ساعت۲۴-هیأت خزانه‌داری کانادا اعلام کرد که وب‌سایت وزارت خارجه این کشور هفته گذشته هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

هیأت خزانه‌داری کانادا اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور هفته گذشته هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

بنا بر گزارش شبکه ای بی سی نیوز، طبق بیانیه هیأت خزانه‌داری کانادا، حمله هکری به وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه (۲۹ دی ماه) صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه اشاره‌ای به عوامل پشت پرده این حمله سایبری نشده است.

آن طور که در این گزارش آمده است، در پی حمله سایبری به وب‌سایت وزارت خارجه کانادا، برخی دسترسی‌ها به خدمات اینترنتی در حال حاضر غیرممکن شده است اما یکسری اقداماتی برای احیای این خدمات در حال انجام است.

هیأت خزانه‌داری کانادا اعلام کرد که در حمله سایبری هفته گذشته، هیچ‌یک از دیگر وزارتخانه‌های کانادا هدف حمله قرار نگرفته است.

در این بیانیه آمده است: «ما به طور مکرر اقداماتی را برای محافظت از مردم کانادا و زیرساخت‌های مهم خود در مقابل حملات الکترونیکی، هک و جاسوسی سایبری مورد بررسی قرار می‌دهیم. ما تمامی شرکای دولتی و غیردولتی خود را برای استفاده از امنیت سایبری به بهترین نحو تشویق و ترغیب می‌کنیم».

شبکه ای بی سی نیوز در ادامه این حمله سایبری را به بحران اخیر میان اوکراین و روسیه نسبت داد و نوشت که این حمله در بحبوحه تنش‌ها بر سر موضوع اوکراین و دو روز پس از آن صورت گرفت که مرکز امنیت سایبری کانادا هشدار داد که بدافزاری برای هدف قرار دادن سازمان‌های اوکراینی در حال استفاده است.

روز یکشنبه هفته جاری، وزارت امنیت داخلی کانادا هشدار داد که احتمالاً اگر دولت ایالات متحده هدف به حمله احتمالی روسیه به اوکراین پاسخ دهد، هدف حملات سایبری روسیه قرار می‌گیرد.

از حدود دو ماه قبل رسانه‌های آمریکایی جوسازی و خبرسازی درباره احتمال حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری میلادی را آغاز کرده و موجب تشدید تنش در شرق اروپا شده‌اند که البته روسیه به شدت چنین ادعاهایی را رد کرده اما تأکید کرده تداوم حملات توپخانه‌ای نیروهای اوکراینی علیه مناطق خودمختار روس زبان این کشور واکنش مسکو را در پی خواهد داشت.

برخی کشورهای غربی همچون آمریکا و انگلیس در همین راستای جوسازی علیه روسیه، اخیراً تلاش کرده‌اند دیپلمات‌های خود را به بهانه احتمال حمله روسیه به اوکراین از کی‌یف خارج کنند.

مسکو همچنین به‌ منظور کاهش تنش‌ها پیرامون مسائل اوکراین، پیشنهاداتی در راستای تضمین امنیتی غربی‌ها به روسیه از جمله عدم گسترش پیمان نظامی ناتو به سمت مرزهای این کشور و خروج نیروهای ناتو از این منطقه را مطرح کرد. هفته گذشته نماینده روسیه با همتایان آمریکایی و ناتو جلسه‌ای برگزار کردند تا این پیشنهادات را بررسی کنند اما در نهایت طرف غربی این پیشنهادات را رد کرد.

کد خبر 576128

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.