کد خبر 576129
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳

ساعت۲۴-افزایش هزینه مواد اولیه و بالا رفتن حقوق و مزایای کارمندان باعث شده تا سود شرکت هیوندای در سه ماهه پایانی سال گذشته نصف شود.

به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی هیوندای کره اعلام کرد که سود این شرکت در سه ماهه پایانی سال 2021 تقریبا نصف شده و نتوانسته انتظارات کارشناسان را برآورده کند.

این شرکت خودروسازی می‌گوید: افزایش هزینه مواد اولیه از یک سو و هزینه‌های مرتبط با حقوق و مزایای کارمندان از سوی دیگر دلیل پایین آمدن سود هیوندای بوده است.

هیوندای که در کنار شرکت کیا موتورز به عنوان متحد خود یکی از 10 خودروساز برتر جهان به شمار می‌رود گفته بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر 2021 معادل 456 میلیون دلار سود خالص داشته که نسبت به 917 میلیون دلار مدت مشابه سال 2020 نصف شده است.

کارشناسان انتظار داشتند که هیوندای در سه ماهه پایانی سال 2021 یک میلیارد و 250 میلیون دلار سود کسب کرده باشد.

کارشناسان هشدار دادند که قیمت مواد اولیه و نبود قطعات الکترونیکی و همچنین اخلال در چرخه تامین لجستیکی به خاطر تبعات شیوع ویروس کرونا باعث خواهد شد تا در سه ماهه نخست سال 2022 هم شاهد بالا رفتن هزینه‌ شرکت‌های خودروسازی باشیم.

لی جائه ایل، کارشناس موسسه سرمایه‌گذاری یوجین می‌گوید به سختی می‌توان یک کالای اساسی را پیدا کرد که قیمت آن افزایشی نباشد و در کوتاه مدت انتظار هیچ تغییری در این مسیر نمی‌رود.

انتشار گزارش هیوندای درباره نصف شدن سودش باعث شد تا ارزش سهام این خودروسازی بزرگ 2.6 درصد پایین آمده و شاخص کل بورس کره هم 2.7 درصد پایین بیاید.

کد خبر 576129

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.