کد خبر 576566
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
کاربردهای کود ان پی کا برای صیفی جات چیست؟

ساعت۲۴-کاربردهای کود NPK برای رشد و پروش صیفی جات چیست و چگونه می‌توانیم بهترین کیفیت این نوع کود را تهیه کرده و استفاده کنیم؟ در این مقاله کاربردی با شما عزیزان همراه هستیم تا جزئیات دقیق‌تری برای استفاده از کود ان پی که و اختصاص کود سه بیست NPK برای رشد و پرورش صیفی جات به شما ارائه کنیم.

کاربردهای کود ان پی کا برای صیفی جات چیست؟

کاربردهای کود NPK برای رشد و پروش صیفی جات چیست و چگونه می‌توانیم بهترین کیفیت این نوع کود را تهیه کرده و استفاده کنیم؟ در این مقاله کاربردی با شما عزیزان همراه هستیم تا جزئیات دقیق‌تری برای استفاده از کود ان پی که و اختصاص کود سه بیست NPK برای رشد و پرورش صیفی جات به شما ارائه کنیم. برای کسانی که به فکر خرید بذر صیفی جات برای پرورش و شروع یک کسب و کار عالی هستند، دقت به نکات مربوط به کودهای ارگانیک لازم برای رشد این گیاهان اهمیت بسیار زیادی داشته و می‌تواند تبدیل به تحولی بزرگ برای کسب و کار آنها شود. در این مقاله با بررسی تأثیر کود ان پی کا در رشد صیفی جات، امکان و شرایط خرید این نوع کود در فروشگاه اطلسی ها را نیز بررسی خواهیم نمود. برای در اختیار داشتن این اطلاعات کاربردی و استفاده بهتر از کود سه بیست ان پی کا با ما در این مقاله همراه باشید.

انواع کود NPK و کاربردهای آنها

کود NPK یک کود کامل است. به این معنا که تمام مواد مغذی ماکرو اعم از نیتروژن، پتاسیم، فسفر و منیزیم و همچنین این تمام مواد غذایی میکرو اعم از آهن، روی، منگنز و … که برای رشد گیاه لازم است، در این نوع کود وجود دارد. ین دلیل استفاده از آن می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای سبزیجات و گیاهان مختلف و حتی صیفی ‌جات به دنبال داشته باشد. البته انواع مختلفی از ان پی کا تولید و عرضه می‌شود که هر یک از انواع آن ترکیبات خاص خود را داشته و از این بابت برای شرایط خاصی می‌توان از آن استفاده نمود. به این معنا که شما برای هر نوع گیاه خاص و در هر مرحله از رشد می‌توان یکی از انواع کود NPK را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

کود 20 20 20، کود 36 12 12، کود 10 52 10، کود 5 50 5 و موارد مختلف دیگر ازجمله انواع کود NPK هستند که در کارخانجات مختلف تولید شده و شما می‌توانید با تهیه هر یک از آنها شرایط مناسب برای رشد و پرورش گیاه مورد نظر خود را فراهم آورید. در نظر داشته باشید که استفاده از هرکدام از این کودها بایستی که به شرایط مخصوص صورت پذیرد. همچنین تهیه آنها از یک منبع معتبر نیز یکی دیگر از نکاتی است که برای خرید این نوع خود باید به آن دقت داشته باشید.

انواع مختلف کود ان پی کا برای افزایش رشد، افزایش گلدهی، افزایش باردهی، حجیم کردن ریشه‌ها و موارد مختلف دیگر کاربرد داشته و شما می‌توانید برای ایجاد تمام این موارد و البته مزیت‌های دیگر روی کود NPK حساب کنید.

کود NPK 20 20 20 چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از رایج‌ترین انواع کود ان پی کا که کاربردهای بسیار وسیعی داشته و مزیت‌های بسیار زیادی نیز برای رشد و پرورش گیاهان و گل‌ها به دنبال دارد، کود NPK 20 20 20 است. این نوع کود به کودک سه بیست نیز معروف بوده و پرفروش‌ترین نوع از انواع این پول محسوب می‌شود که می‌توان از آن برای بهینه کردن شرایط رشد شاخه و برگ‌های بسیاری از درختان و گیاهان استفاده کرد. ازجمله اصلی‌ترین و رایج‌ترین کاربردهای این کود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جهت رشد رویشی شاخه و برگ‌ها می‌توانید از کود ان پی کا 20 20 20 استفاده کنید.
 • امکان استفاده از این محصول به عنوان کود پایه برای گیاهانی نظیر پتوس، برگ انجیری، نخل‌ها، شفلرا، فیلودندرون‌ها، عنکبوتی و … وجود دارد.
 • در ترکیبات خود دارای سه عنصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم از است که اصلی‌ترین عناصر مورد نیاز برای رشد گیاهان محسوب می‌شوند.
 • انواع مختلف مواد غذایی میکرو مانند آهن، روی، منگنز و … نیز در آن وجود دارد.

تأثیر کود ان پی کا 20 20 20 در رشد سبزیجات و صیفی جات

اما استفاده از کود ان پی کا چه تأثیری برای رشد سبزیجات و صیفی جات داشته و چه مزیت‌ها و کاربردهای برای آنها ایجاد می‌نماید؟ از این کود می‌توان برای کاربردهای زیر در پرورش صیفی جات استفاده نمود:

 • ایجاد بهینه‌ترین شرایط رشد
 • باردهی بیشتر و سریع‌تر
 • کیفیت بسیار بالای محصول نهایی
 • افزایش قدرت گیاه در برابر عوامل مختلف آسیب‌زا
 • عدم نیازمندی صیفی جات به سایر انواع کودهای شیمیایی
 • بدون هیچ تأثیر منفی روی کیفیت صیفی جات
 • افزایش باردهی صیفی جات در دوره‌های زمانی کوتاه‌تر

و بسیاری از مزیت‌های دیگر که بسته به نوع مختلف صیفی جات می‌تواند آنها اشاره نمود.

اطلسی‌ها فروشگاه اینترنتی اقلام کاشت و پرورش گل و گیاه

اما اشاره کردیم که خرید کود NPK و سایر اقلام کاشت و پرورش گل و گیاه از یک فروشگاه تخصصی و باتجربه یکی از نکات بسیار مهم برای خرید این محصول است که حتماً باید به آن دقت داشته باشید. جدایی از بحث قیمت‌ها، این خرید می‌تواند در کیفیت محصول خریداری شده نیز تأثیر مستقیم داشته باشد. برای این منظور می‌توانید از خدمات فروشگاه اینترنتی اطلسی‌ها استفاده کنید. اطلسی‌ها با داشتن کادری مجرب، حرفه‌ای و متخصص در زمینه کاشت و پرورش گل و گیاه و انواع گیاهان بارده شرایط بسیار ایدئالی را برای شما کاربران در صنعت کشاورزی فراهم آورد تا بتوانید به تمام نیازمندی‌های خود برای کاشت و پرورش گیاهان و صیفی جات دسترسی داشته باشید.

 • امکان خرید محصولات مختلف با قیمت‌های مقرون به صرفه
 • خرید انواع بذر گیاهان، صیفی جات، سبزیجات، گل‌ها و نهال درختان میوه
 • امکان دریافت خدمات مشاوره برای شرایط کاشت و پرورش گیاهان و درختان
 • در اختیار داشتن مقالات آموزشی ارزنده برای شرایط نگهداری انواع سبزیجات و صیفی جات و سایر گیاهان
 • جدول برنامه زمانبندی آبیاری و شرایط نوردهی به گیاهان در سنین مختلف
 • عرضه انواع کود NPK مورد استفاده در صنعت کشاورزی با قیمت مقرون به صرفه

ازجمله خدمات و مواردی است که شما می‌توانید در فروشگاه اینترنتی اطلسی‌ها به آنها دسترسی داشته باشید. البته با مراجعه به سایت فروشگاه اطلسی‌ها به نشانی www.atlasiha.com با سایر خدمات و شرایط فروش محصولات این مجموعه آشنا خواهید شد و می‌توانید برای پیشبرد اهداف خود از آنها استفاده کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

کد خبر 576566

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.