رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 584736

دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان

ساعت24-شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و رییس طرف آذربایجانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی این کشور با جمهوری اسلامی ایران که به منظور پیگیری توافقات کمیسون مشترک و پروژه های اقتصادی فیمابین در حوزه های مختلف خصوصا در زمینه حمل و نقل و انرژی به تهران سفر کرده است عصر امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و در باره موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

html>

به گزارش خبرآنلاین امیرعبداللهیان در این دیدار، تبادل هیئت ها بین دو کشور و حضور همزمان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در باکو و شاهین مصطفی یف در تهران را بیانگر عزم دو کشور برای ارتقای همکاری ها در زمینه های مختلف ارزیابی کرد و با توجه به خواست روسای جمهور دو کشور در زمینه تعمیق همکاریها، بر ضرورت تلاش هرچه بیشتر برای شتاب دهی به توسعه مناسبات تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از رشد تبادلات تجاری دو کشور در ۸ ماه گذشته و همچنین اجرایی شدن سواپ گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان توسط جمهوری اسلامی ایران، بخشهای انرژی و حمل و نقل را دو ستون اصلی برای ارتقای فزاینده همکاریهای اقتصادی دو کشور ارزیابی کرد و بهره گیری از ظرفیتهای بالاتر موجود برای همکاری ها در بخشهای مختلف فیمابین را مورد تاکید قرار داد.

لزوم تسهیل تردد اتباع دو کشور با توجه به مدیریت و مهار نسبی کرونا، تبادلات مالی فیمابین و همکاری های استان های مرزی از دیگر نکات مورد اشاره از سوی امیرعبداللهیان در این دیدار بود.

شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز دیدار روسای جمهور اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حاشیه نشست سران اکو در عشق آباد را نقطه عطفی برای آغاز مرحله جدیدی از روابط دو کشور دانست و بر نقش و اراده سیاسی مقامات عالیه دو کشور در توسعه همکاری ها تاکید کرد.

وی همچنین آخرین تحولات مرتبط با اجرای توافقات کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و پروژه های اقتصادی فیمابین در زمینه های انرژی و حمل و نقل را تشریح کرد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها