کد خبر 584752
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

ساعت24-مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: روز آینده در محور کندوان‌ تردد وسایل نقلیه از ساعت 15:00 تا 24:00 از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن‌آباد و در محور هراز تردد از ساعت 14:00 تا 22:00 از رودهن به سمت آمل ممنوع است.

ایمان محرابی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از 2323 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌های شمال تا روز ‌شنبه 31 اردیبهشت‌

‌وی اظهار کرد: تردد موتور سیکلت تا ساعت 06:00 روز شنبه‌ 1401/02/31 در محورهای کرج - چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

* کندوان و هراز بعدازظهر جمعه یک‌طرفه می‌شود

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:00 تا 24:00 روز جمعه‌ 1401/02/30 از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18:00 تا 24:00 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

محرابی‌نیا افزود: در محور هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 تا 22:00 روز جمعه‌ 1401/02/30 از رودهن به سمت آمل ممنوع است در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:00 تا 22:00 همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک طرفه خواهد بود.

* ممنوعیت تردد کامیون در هراز و کندوان ‌

وی افزود: در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون‌ ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است و تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ 06:00 تا 24:00 امروز و فردا در هراز ‌ممنوع است.

* ترافیک نیمه‌سنگین در برخی مقاطع‌ محور چالوس

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال‌ گفت: در حال حاضر ترافیک نیمه سنگین در محور چالوس مسیر(جنوب به شمال) حدفاصل گرماب تا نساء داریم.

محرابی‌نیا ادامه داد: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ‌تردد روان مسیر رفت و برگشت‌ آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت‌ همچنین محورهای هراز و فیروزکوه نشان می‌دهد.‌

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها از بروز ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج محدوده پل فردیس خبر داد.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها گفت: در حال حاضر در جاده‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

*‌ ‌ترافیک راه‌ها ‌بیشتر شد

محرابی‌نیا تصریح کرد: کل تردد جاده‌ای در شبانه ‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد ‌2495 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل 6.8 درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 14.9 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

* آزادراه‌های کرج‌-قزوین و تهران-کرج‌ پرترددترین جاده‌های کشور

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد در آزادراه‌ ‌کرج‌-قزوین با 138 هزار تردد، آزادراه‌ ‌تهران-کرج با 132 هزار تردد و آزادراه کرج-تهران‌ با 131 هزار تردد، ثبت شد.

* انسداد محور رامیان-اولنگ-شاهرود و جاده‌ شمشک-دیزین‌

وی درباره آخرین وضعیت انسداد جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان و محور خرم‌آباد-پل دختر به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

محرابی‌نیا اظهار کرد: همچنین جاده‌سی‌سخت-پادنا، جاده وازک - بلده، محور هشتگرد - طالقان، محور لاسم - ارجمند در استان مازندران و محور ریگان - ایرانشهر به دلیل نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.

انتهای پیام/

کد خبر 584752

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.