رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 584868

احتمال حضور عزیزی در تیم ملی و برگزاری بازی با اکوادور در تورنتو/ اصولی: برند لباس تیم‌ملی امروز معرفی میشود

ساعت24-سخنگوی فدراسیون فوتبال توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت دیدار دوستانه با کانادا، اکوادور، اضافه شدن خداداد عزیزی و معرفی برند لباس ملی‌پوشان کشورمان ارائه کرد.

html>

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، احسان اصولی درباره آخرین وضعیت فدارسیون فوتبال اظهار داشت: خدا را شکر کارهای فدراسیون و برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده با قدرت پیگیری می‌شود و این کار تلاش در فدراسیون بسیار خوب و مساعد است همه با هدف سرمربی و اطلاع نام ایران کار می‌کنیم. در عرصه‌های مختلف بین‌المللی چه رویداد جام‌جهانی با بهترین وضعیت تدارکات شرکت کنیم.

وی در خصوص اینکه ظاهرا امروز لباس تیم ملی در جام‌جهانی معرفی خواهد شد، گفت: امروز این اتفاق صورت می‌گیرد تا 19 اردیبهشت مهلت فراخوان ما بود تا تولیدکنندگان علاقه‌مند در حوزه البسه ورزشی علاقه‌مند به همکاری با فدراسیون فوتبال پیشنهادات خود را ارائه کنند.21 اردیبهشت در جلسه رسمی کمیسیون معاملات با حضور حراست فدراسیون و نمایندگان شرکت‌های پیشنهاددهنده که تعدادی از آنها به شکل حضوری و تعدادی هم برخط شرکت کردند پاکت‌ها را باز کردیم سپس پیشنهادها به کمیته ارزیابی و ارزشیابی اهلیت‌های اقتصادی و توانمندی‌های عمومی این کمیسیون رفت.

سخنگوی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: طبق فراخوان اعلام شده قرارداد ما با تولیدکننده برای سه سال است در کمیته ارزیابی کیفی بحث‌های کیفیت نمونه‌های ارسال شده از لحاظ فنی و تکنولوژی و ... مورد ارزیابی قرار می‌گیرد نیاز به مذاکره با برخی تولیدکنندگان بود و با برخی از این دوستان چنین کاری را انجام دادیم. دوستان ما در کمیسیون معاملات ابهاماتی داشتند و با نمایندگان تولیدکنندگان در هفته‌های گذشته نشست‌هایی را برگزار کردند بخش مهم دیگری که باید در این موضوع مورد توجه قرار بگیرد اهلیت‌های عمومی، توان اقتصادی، مدت تأمین البسه، سوابق حسن انجام کار برای همکاری با مجموعه‌های دیگر، رشته‌های دیگر و حتی خود فدراسیون فوتبال است. به این آیتم‌ها توجه کردیم یکی از معضلاتی که در برخی ادوار با آن مواجه بودیم این بود که البسه بنا بر اتفاقات و مسائل غیرقابل پیش‌بینی که خارج از اختیار فدراسیون و حتی گاهی مواقع تأمین‌کننده بود به موقع تحویل داده نمی‌شد و برای تیم‌های ملی ما مشکل ایجاد می‌کرد.

اصولی درباره اینکه آیا البسه تیم ملی در سه چهار بازی پایانی مقدماتی جام‌جهانی به موقع تأمین می‌شد، گفت: بله، البته همکاری ما با این شرکت خارج از قرارداد و بحث تأمین‌کنندگی بود. طبق درخواست و سفارش خرید لباس‌ها را تأمین می‌کردیم اما برای ما وقتی قراردادهای قبلی را بررسی کردیم به این نتیجه رسیدیم که طبق برخی اتفاقات خیلی از تولیدکنندگان به موقع نمی‌توانستند لباس‌ها را به موقع تأمین کنند. این‌ها آثار سویی داشت، سرپرست تیم ما درباره کیفیت لباس‌ها نکاتی داشتند که همه این مسائل جمع‌بندی و در فرم‌های ارزیابی جمع‌آوری شد.ان‌شاءالله امروز موضوع را در کمیسیون معاملات نهایی خواهیم کرد و برنده و تأمین‌کننده البسه تیم‌های ملی را معرفی خواهیم کرد. پس از آن برنامه رونمایی از لباس تیم ملی در جام جهانی قطر و سایر تیم‌های ملی را پیش رو داریم .

وی افزود: قراردادی که با شرکت تأمین‌کننده لباس می‌بندیم در مورد تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی، تیم‌های پایه بانوان و ... است پکیج کاملی داریم و تمام تیم‌های ملی مرتبط با فدراسیون فوتبال در قرارداد مربوط به این البسه مشمول خواهند بود و ان‌شاءالله فدراسیون بتواند در این بخش به همه تیم‌ها ثبات بدهد و دغدغه تمام تیم‌های ملی را در این حوزه مرتفع کنیم زیرا با این عواقب اختلالاتی برای تیم و بازیکنان ایجاد می‌شود اما آنها باید خیال راحتی داشته باشند و بدانند تا سه سال هیچ مشکلی در زمینه لباس نخواهند داشت.

سخنگوی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: البته گل ماجرا جام‌جهانی است و همه دوست دارند در این رقابت‌ها حضور داشته باشند اگر صرفا بخواهیم تولید لباس را به رقابت‌های جام‌جهانی محدود کنیم خیلی از شرکت‌ها علاقه دارند اما ما تا سه سال آینده را هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا دیگر با مشکلات مواجه نباشیم. قبل از جام‌جهانی جام ملت‌های فوتسال را در شهریور ماه و پس از آن مسابقات هم جام ملت‌های فوتبال را پیش‌رو داریم باید خیال‌مان راحت باشد که تأمین‌کننده‌ای بالای سر کار است.

اصولی در خصوص اینکه یکی از برند تولیدکننده البسه تیم‌های ملی ایرانی است گفت:‌یکی از فاکتورهای بسیار مهم ما تولید داخل است این موضوع در کنار تولیدکننده داخلی اهمیت بالایی دارد زیرا می‌تواند به موقع لباس‌ها را تحویل بدهد. بر همین اساس و با همین دیدگاه‌ ارزیابی‌ها را انجام داده و پس از جمع‌بندی موارد طبق مصوبه کمیسیون معاملات برند تولیدکننده لباس‌ تیم‌های ملی را معرفی خواهیم کرد برنامه‌ریزی مفصلی از رونمایی لباسی که قرار است در جام‌جهانی روی تن ملی‌پوشان ما باشد داریم.

وی در مورد اینکه آیا فدراسیون فوتبال قرار است با شرکتی که در سه چهار بازی پایانی مقدماتی جام‌جهانی لباس‌های تیم ملی را تأمین کرد ادامه همکاری بدهد گفت:‌توکل بر خدا اجازه بدهید از مسیر قانونی برویم به زودی پس از مصوب شدن در کمیسیون معاملات تولیدکننده را معرفی خواهیم کرد این قرارداد تا بعدازظهر امروز نهایی خواهد شد.

اصولی درم ورد قطعی شدن بازی دوستانه با کانادا گفت:‌طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده 16 خرداد با این تیم در ونکوور بازی می‌کنیم بازی دوم ما هم در این کشور خواهد بود طبق اعلام حمید استیلی مشغول پیگیری این مسابقه هستیم توافقات در سطح سرمربیان و سرپرست تیم ملی با اکوادور انجام شده و دو طرف به برگزاری این بازی تمایل دارند فقط بحث قرارداد و تعیین محل بازی می‌ماند و احتمال دارد در تورنتو برگزار شود.

وی در مورد آمادگی فدراسیون فوتبال در مقابل فشارهایی که برای لغو بازی ایران با کانادا وجود دارد پاسخ داد:‌ طبق توافق با فدراسیون فوتبال کانادا و پروتکل‌های بین‌المللی قرارداد بسته‌ایم. هر دو طرف به این قرارداد بین‌المللی تعهد دارند و طبق چارچوب‌های تعریف شده فیفا قرارداد را منعقد کرده‌اند. بنا است این بازی برگزار شود البته برخی حواشی و صحبت‌ها همه جا است و صرفا فقط برای فوتبال نیست. در موضوعات و رشته‌های مختلف چنین مسائلی اتفاق می‌افتد اما مسؤولیت برگزاری بازی با فدراسیون فوتبال کانادا است. امیدواریم فدراسیون و دولت این کشور تدابیر لازم را داشته باشند و تیم ملی ما بتواند با هدف بازی دوستانه خوب و موفق که برای هر دو تیم دستاورد داشته باشد به این کشور برود. کنترل مباحث حاشیه‌ای بر عهده برگزار کننده بازی و کشور میزبان است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: گفت‌وگوها و اقدامات و نشست‌ها در این حوزه مشخص شده و به امید خدا تا کنون که با شما صحبت می‌کنم این مسابقه برقرار و اقداماتش در حال انجام است.

اصولی در مورد مباحثی که نسبت به احتمال حضور خداداد عزیزی در تیم ملی مطرح شده است گفت: عزیزی از سرمایه‌های بسیار ارزشمند و بی‌قیمت فوتبال ما است که در سطح آسیا و دنیا چهره شناخته‌ شده‌ای حضور و وجود او فرصت مغتنمی برای فدراسیون فوتبال است اما مذاکرات و گفت‌وگوها با او در حوزه سرپرست و کادر فنی تیم ملی انجام می‌شود هر زمان نهایی شد حضور را اعلام خواهیم کرد. البته گفت‌وگوها و صحبت‌های خارج از هیأت رئیسه انجام شده و استیلی و کادر فنی با عزیزی صحبت کرده‌اند با ماحصل کار را به اطلاع ما برسانند تا پس از آن موضوع را اطلاع‌رسانی کنیم.

وی در ادامه گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران در مورد اینکه آیا حضور خداداد عزیزی در تیم ملی به بحث کریم باقری و مهرداد خانبان برمی‌گردد که از بین این تیم و پرسپولیس یکی را انتخاب کنند، گفت:‌ خیر اینگونه نیست بحث باقری و خانبان تصمیمی است که سرمربی گرفته و همچین طبق آئین‌نامه‌ها و ضوابط حاکم باید این دو مربی یک تیم را انتخاب کنند. موضوع هم در سطح سرپرست تیم ملی در حال پیگیری است. ما هم از مذاکرات انجام شده مطلع هستیم.

انتهای پیام/

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها