رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 585037

پیشنهاد آلمان برای اقتصاد جهان

ساعت 24 - وزیر اقتصاد آلمان در آستانه همایش اقتصادی داووس خواستار قراردادهای تجاری چندجانبه بیشتر شد، به این منظور که اهداف اقلیمی و حفاظت از محیط زیست و وضعیت کاری قوی‌تر رعایت شوند. زلنسکی خواستار تحریم‌های بیشتر علیه روسیه شد. همایش اقتصاد جهانی داووس آغاز به کار کرد. در این نشست سالانه چهار روزه در منطقه آلپ سوئیس ۲۵۰۰ شرکت‌کننده از حوزه‌های سیاست، اقتصاد و جامعه درباره راه‌حل‌های معضلات جهانی به بحث خواهند نشست.

html>

روبرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان نیز در این همایش حضور دارد. او در گفت‌وگو با رادیوی "دویچلند فونک" به مناسبت آغاز به کار همایش داووس گفت که قواعد کنونی جهانی شدن (گلوبالیزاسیون) که مبتنی بر منافع توسعه و سودآوری بیشتر است، باید تغییر کند و منصفانه‌تر و پایدارتر شود؛ بی‌اعتنایی به این مسئله راه‌حل نیست.هابک افزود که او قصد دارد این موضوع را در همایش داووس مطرح و نظر دیگران به آن جلب کند. او گفت که جهانی‌شدن به یک نقطه عطف در این زمینه رسیده است و باید راهکارهای جدیدی یافت تا بتوان اقتصاد جهانی را سازماندهی کرد.

وزیر اقتصاد آلمان در مورد تحریم نفتی روسیه بر روی یک راه‌حل مشترک درون اتحادیه اروپا تأکید کرد و گفت نباید این گونه باشد که هر کشوری، از جمله آلمان، سیاست جداگانه‌ای در پیش گیرد.ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به صورت ویدئویی در جلسه گشایش همایش اقتصاد جهانی داووس شرکت کرد و خواستار تشدید تحریم‌ها علیه روسیه شد. او گفت که این تحریم‌ها هنوز به سطح حداکثری خود نرسیده است.زلنسکی افزود، تحریم نفتی و تحریم تمام بانک‌های روسی ضروری است. از سوی دیگر، هیچ تجارتی نباید با روسیه صورت گیرد و جهان باید به طور نمونه‌وار نشان دهد که تجاوز به یک کشور چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد.رئیس‌جمهوری اوکراین با توجه به تهاجم جنگی روسیه علیه کشورش، تمام کشورها را فراخواند بر ارسال تسلیحات به اوکراین بیفزایند. او گفت: «اوکراین به تمام سلاح‌هایی که ما درخواست آن را داریم و یا حتا تاکنون دریافت کرده‌ایم، نیاز دارد.»

تازه‌ترین خبرها