کد خبر 585095
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

ساعت24-میزان حمل‌ونقل و ارسال کالاهای اساسی از بنادر جنوبی و شمالی کشور به اقصی نقاط کشورمان از ابتدای سال ۱۴۰۱ با افزایش بیش از دو برابری نسبت به مدت مشابه سال 1400 به یک میلیون و ۲۶۹ هزار تن رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ این شرکت به عنوان تأمین‌کننده محصولات راهبردی کشاورزی در دو ماه ابتدایی امسال، توانست نسبت به ارسال یک میلیون و 269 هزار تن انواع کالاهای اساسی، شاملِ گندم، برنج و روغن خام به 31 استان کشور اقدام کند.

بر اساس این گزارش؛ در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ ماه سال ۱۴۰۰، میزان حمل‌ونقل محصولات راهبردی از بنادر به مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازی 570 هزار تن بود، اما با توجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده، این شرکت امسال در همین مدت، توانست این میزان را 123 درصد افزایش داده و به رکورد جدیدی در زمینه جا به جایی این محصولات برسد.

این گزارش می‌افزاید: بندر امام، بندر عباس، بندر چابهار، بندر انزلی و بندر امیرآباد از جمله مبادی ورودی کالاهای اساسی به کشور هستند که در این میان، ارسال کالا از مبدأ بندرعباس به نقاط مختلف کشور از ابتدای سال جاری با رشد 8 برابری نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته به 373 هزار تن رسید.

بنابر این گزارش؛ بندر امام به عنوان مبدأ اصلی ورود کالاهای اساسی به کشور با رشد 84 درصدی نسبت به سال 1400 با ارسال ۵۵۲ هزار تن کالا بین بنادر در کشور رکورددار بوده است، ضمن اینکه ارسال محصولات استراتژیک از بندر انزلی 93 درصد، از بندر چابهار 61 درصد و از بندر امیرآباد ۸ درصد رشد داشته است.

گفتنی است؛ تأمین کالاهای اساسی در قالب محصولات کشاورزی یکی از مأموریت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران است و این شرکت با تلاش شبانه‌روزی از طریق رصد بازارهای بین‌المللی و داخلی و رعایت صرفه و صلاح کشور به منظور خرید این محصولات، تمام توان خود را به کار گرفته تا جمهوری اسلامی ایران از ضریب بالایی در حوزه امنیت غذایی برخوردار باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 585095

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.