کد خبر 585310
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵

ساعت24-ایسنا نوشت: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با این رژیم در پارلمان عراق را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه شفق نیوز، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط و اعمال مجازات اعدام برای کسانی که با اسرائیل ارتباط دارند را محکوم می‌کنیم. این قانون کشور و ملت عراق را در موضع "اشتباه و غیر واقع بینانه" قرار می‌دهد.

در این بیانیه ادعا شده است: تغییرات در خاورمیانه و توافق‌های صلح و عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل "ثبات و شکوفایی" را برای ملت‌های منطقه محقق خواهد کرد. رهبرانی که مسیر انزجار و تحریک را انتخاب کردند ابتدا و قبل از هر چیز به ملت‌هایشان آسیب می‌زنند. ما از ملت عراق می‌خواهیم از این مواضع افراطی حمایت نکنند.

آمریکا نیز جمعه از تصویب مصوبه جرم انگاری عادی سازی روابط با اسرائیل در پارلمان عراق ابراز نگرانی و ادعا کرد که این قانون آزادی بیان را در معرض خطر قرار می‌دهد و فضای یهودستیزی را ایجاد می‌کند و کاملا با پیشرفتی که همسایگان عراق در اعتمادسازی و عادی سازی روابط با اسرائیل محقق کرده‌اند مغایرت دارد.

کد خبر 585310

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.