کد خبر 590818
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰

ساعت24-ورزش سه نوشت: لیگ قهرمانان اروپا فصل آینده از فناوری آفساید نیمه‌ خودکار استفاده می‌کند. این فناوری در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

یوفا در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا از فناوری اعلام نیمه خودکار آفساید استفاده می‌کند. فیفا هم قصد دارد در جام جهانی ۲۰۲۲ استفاده از این فناوری را آغاز کند. به این‌ترتیب هواداران فوتبال ابتدا در چمپیونزلیگ با این تکنولوژی آشنا می‌شوند.

این سیستم برای تشخیص آفساید، بیست و نه نقطه در بدن یک فوتبالیست را رهگیری کرده و موقعیت مکانی و حرکات‌شان را دنبال می‌کند. برای تکمیل سیستم یک میکروچیپ هم در داخل توپ کار گذاشته می‌شود.

پیش از این گمان می‌رفت اولین استفاده از فناوری تشخیص نیمه خودکار آفساید در جام جهانی قطر خواهد بود. اما امروز در اروپا اعلام شد که یوفا پیش از شروع تورنمنت قطر از این سیستم در فصل پیش روی چمپیونزلیگ استفاده می‌کند.

ورد بین‌المللی فوتبال که مرجع قانونگذاری این ورزش به حساب می‌آید چندی پیش با استفاده از فناوری تشخیص نیمه خودکار آفساید موافقت کرده بود.

یوفا حتی اعلام کرد که پیش از شروع لیگ قهرمانان، هفته آینده در دیدار رئال مادرید و آینتراخت فرانکفورت، در سوپرجام اروپا، این سیستم را به کار خواهد گرفت. سپس با شروع چمپیونزلیگ از ماه آینده میلادی شاهد استفاده از فناوری آفساید نیمه خودکار در چمپیونزلیگ خواهیم بود.

کد خبر 590818

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.