کد خبر 590900
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲

ساعت 24-مدیر اف.بی.آی با بیان اینکه القاعده همچنان به دنبال انجام حملات بزرگ و چشمگیر است، گفت: جلوگیری از حملات تروریستی همچنان اولویت اصلی اف.بی.آی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، مدیر اف.بی.آی هشدار داده که گروه‌های تروریستی مانند القاعده همچنان به دنبال راه‌هایی برای انجام حملات با مقیاس بزرگ در آمریکا و سایر کشورهای غربی هستند.

کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی در حالی این مساله را در جمع قانونگذاران و در جریان جلسه استماع کمیته قضایی سنا مطرح کرد که آمریکا تلاش می‌کند تا رهبری ارشد القاعده را تحقیر کند.

وی همچنین گفت: جلوگیری از حملات تروریستی همچنان اولویت اصلی اف.بی.آی است با این حال، این گروه‌های ترویستی تهدیدی علیه آمریکا و کشورهای غربی به شمار می‌روند.

مدیر اف.بی.آی افزود: القاعده همچنان به دنبال انجام حملات بزرگ و چشمگیر است. در طول یکسال گذشته، پروپاگاندای رهبران القاعده به گونه‌ای بوده که افراد را برای انجام حملاتی از سوی این گروه در داخل خاک ایالات متحده و سایر کشورهای غربی تحریک و تشویق کرده‌اند.

وی مدعی شد که به لطف فشار مستمر ارتش و مجریان قانون در ایالات متحده بر این گروه، القاعده تحقیر شده است و افزود: به همین دلیل، در کوتاه ‌مدت احتمالا این گروه به جای عملیات پیچیده‌تر در ایالات متحده یا اروپا، توجه خود را بر انجام حملات در مقیاس کوچک و آسانتر در مناطقی مانند شرق و غرب آفریقا متمرکز خواهد کرد.

کاخ سفید اخیرا اعلام کرد که ایمن الظواهری، رهبر القاعده در جریان حمله پهپادی سیا کشته شده و این گزارش به دستگیری چندین ساله او پایان داد.

کد خبر 590900

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.