ساعت24-دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم مرکزی عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) در ضاحیه در جنوب بیروت که هم اکنون درحال برگزاری است، تاکید کرد: امروز ما اینجا گردهم آمده ایم که با رسول اکرم (ص) و خاندان مطهر ایشان و سید الشهداء (ع) پیمان دوباره ببندیم.

سید حسن نصرالله در این سخنرانی افزود: همانند ۴۰ سال گذشته در همه میادین و همه چالشها و همه عرصه ها فریاد می زنیم که "لبیک یا حسین".

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما با سالار شهیدان تجدید بیعت کرده و اعلام می کنیم با اخلاص و تعهد تمام، در راه امام حسین (ع) ثابت قدم بوده و به عهد خویش با امام شیعیان تا آخر پایبندیم و از هیچ گونه فداکاری دراین مسیر ابایی نداریم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ما به شهدا و نیروهای مقاومت در فلسطین که همواره با پایداری اسطوره ای مبارزه می کنند، افتخار می کنیم و بار دیگر بر پایبندی خود -همانند چهل سال گذشته- به این مسئله مقدس و ایستادن در کنار این ملت مبارز تاکید می کنیم.

وی با اشاره به شلیک به عزاداران حسینی (ع) در نیجریه در روز عاشورا، به بازماندگان این حادثه تسلیت گفت.

دبیرکل حزب الله همچنین این حادثه را به شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و برادران مسلمان در این کشور تسلیت گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان با تمجید از مقاومت مردم یمن به رغم ‌محاصره و درد و رنجهای فراوان، گفت: شرایط حاکم بر ملت یمن تجسم وضعیت کربلای حسینی (ع) است و ما براین باوریم که یاری رساندن به این ملت برای هر انسان آزاده و شریف در دنیا، از اوجب واجبات است.

وی همچنین با اشاره به بحران سیاسی جاری در عراق گفت: از برادران خود در عراق می خواهیم که برای نجات کشورشان از دسیسه ها، نسبت به حل اختلافاتشان همت کنند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: محاصره مردم در یمن، غزه و سوریه با هدف به زانو درآوردن آنها صورت می گرد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران محور مقاومت و قبله جهان اسلام باقی خواهد ماند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خامنه ای پرچمدار اسلام قوی باقی خواهد ماند.

کد خبر 591177

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.