رفتن به محتوا
سفر باتو
کد خبر 591387

ساپینتو: بازی بزرگ و سختی مقابل سپاهان داریم

ساعت 24 - ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم فوتبال استقلال بعد از ظهر امروز (پنج‌شنبه) در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل سپاهان در آغاز لیگ برتر اظهار کرد: خوشحالم که به ایران آمدم و سرمربی تیم بزرگ استقلال شدم. فردا یک بازی بزرگ و سخت را در پیش داریم. در مقابل یک تیم قوی بازی داریم. من قبلا با آقای مورایس برخورد داشتم و سر تمرین تیم رفتم. امیدوارم بتوانیم در این بازی موفق باشیم.

html>

او ادامه داد: من دوست دارم کارها برای رقیبمان هم خوب پیش برود. سپاهان رقیب خوبی است و دوست داریم در این بازی عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشیم. باعث تاسف است که این بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود. ما دوست داشتیم هواداران در بازی حضور داشتند تا با انرژی ظاهر شویم. ما این درخواست را قبول می‌کنیم و امیدوارم بازی‌ برگشتمان مقابل سپاهان هم بدون تماشاگر برگزار شود.ساپینتو درباره تقابل تیمش با سپاهان گفت: باید بگویم که ما نقاط قوت و ضعف تیم سپاهان را مطالعه کردیم. سپاهان هم از نظر آماده‌سازی ایده‌آل نیست. من 4 هفته است که تیم را در دست گرفته‌ام. تمرکز ما روی برد است و امیدوارم گام به گام بتوانیم بازی‌های بهتری ارائه دهیم. بازی برگشت‌مان مقابل این تیم، قطعا بهتر از بازی اول ما خواهد بود. من به باشگاه بزرگی آمده‌ام. باشگاهی که قهرمان بوده است. درست است که با سوپر لیگ ایران آشنایی نداشتم. انتظار من بر حسب رزومه من بالا بود و این انتظارات هم به خوبی برطرف شده است و مجموعه باشگاه تمرکز بالایی دارد و متحد پیش می‌رویم.به گزارش ایسنا، سرمربی استقلال درباره روند آماده‌سازی تیمش خاطرنشان کرد: بهترین اردوی تدارکاتی برای ما برگزار شد و بازی‌های دوستانه و 10 روز پرفشاری داشتیم. بازیکنان با وجود اینکه به طور ایده‌آل ریکاوری نشدند اما آمادگی لازم را برای بازی دارند.

او درباره شرایط محمد محبی در استقلال گفت: از هفته‌ای که آمدیم برای جذب محمد محبی وارد مذاکره شدیم. من برای محبی صبوری کردم و جنگیدم. طبق صحبت‌های اولیه که داشتیم، مدیریت باشگاه مبداء، تغییر کرد و قضیه برای ما منتفی شد. محبی رویای بازی کردن در اروپا را داشت. من با او خیلی صحبت کردم و به او گفتم بزرگتر از استقلال نمی‌توانی پیدا کنی و می‌توانی آینده خوبی را در تیم ملی و دوران بازی خود رقم بزنی. ما هفته‌ها با این بازیکن صحبت کردیم و توانستیم این بازیکن را جذب کنیم. محبی بازیکن توانمندی است و می‌تواند انتظارات ما را برآورده کند.ساپینتو درباره مدیریت کردن مهاجم‌های خود به علت تعدد حضور بازیکنان استقلال در این پست گفت: زمانی که به استقلال آمدم، بازی‌های زیادی از این تیم دیدم. این تیم در دفاع خوب بود اما در حمله ضعف داشت. من خواستم شاکله تیم را حفظ کنم. من نقشی در جدایی دانشگر نداشتم. تا پایان نقل وانتقالات، بازیکنانی ممکن است بیایند و بروند. من برای مهاجمان خودم، راه‌های زیادی دارم. ما برای رسیدن به اهداف خود باید قوی ظاهر شویم چون قول دادیم که بتوانیم 4 قهرمانی بیاوریم.او درباره حضور خود در استقلال خاطرنشان کرد: من کلا آدم مثبتی هستم و اعتماد زیادی به خودم و کادر فنی دارم. من حس خوبی به این تیم دارم. لیگ برتر ایران مثل یک ماراتن می‌ماند. بازیکنان من بسیار خوب هستند و امیدوارم بتوانیم به آن چیزهایی که می‌خواهیم برسیم.او درباره نبودن سیستم VAR در فوتبال ایران گفت: به نظر من این سیستم نقش اساسی را بازی می‌کند. ای کاش از این سیستم استفاده می‌کردیم تا از نتایج خود بهره‌مند شویم. امیدوارم در آینده بتوانیم از این سیستم استفاده کنیم.سرمربی استقلال درباره ترکیب تیمش خاطرنشان کرد: شایعات، شایعات هستند. من زیاد با این مسائل مواجه شده‌ام. اینطور شایعات مثبت نیستند و روی بازیکنان و سرمربی تاثیر خوبی نمی‌گذارد. من دوست داشتم رابطه صادقانه‌ای با رسانه‌ها داشته باشم. بعضی رسانه‌ها اخبار غلطی می‌دهند و خود هواداران هم این مسائل را قبول ندارند. هر سوالی داشتید، از من بپرسید. هیچ وقت از من ترکیب 11 نفره تیم را نپرسید اما ما می‌توانیم باهم ارتباط داشته باشیم و من دوست دارم که با شما صحبت کنم و سوالات شفاف شما را پاسخ دهم. قرار است یک روز را سر تمرین تدارک ببینیم و با بازیکنان ارتباط داشته باشیم.

تازه‌ترین خبرها